İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

BofA’dan ABD hisseleri için ‘sert iniş’ uyarısı

Bank Of America stratejistleri Fed’in faiz artışına şimdilik son vermiş olabileceğini lakin gelen istihdam bilgilerinin iktisatta “sert inişe” işaret ettiğini ve paylarda çekilme beklediklerini belirtti.

BofA’dan ABD hisseleri için ‘sert iniş’ uyarısı
01 Eylül 2023 - 21:12

Bank of America stratejistlerine nazaran, Fed şimdilik faiz artışlarına son vermiş olabilir lakin ABD pay senetleri hâlâ sert bir ekonomik iniş riski nedeniyle geri çekilmeyle karşı karşıya.

Bankanın ünlü stratejisti Michael Hartnett’ın liderliğindeki grup, işgücü piyasasındaki yumuşama işaretlerinin Fed’in faiz artışlarını duraklatacağına dair “güçlü bir haber” olduğunu ve istihdam bilgilerine ait ölçülü bir bilginin, “yapbozun son parçası” olacağını söyledi. Fakat ünlü stratejist bu aydan itibaren kelamda sert inişe dair daha fazla işaret beklediğini belirtti.

Hartnett, 31 Ağustos tarihli notunda “Son faiz artışını sat” diye yazdı. Stratejist, ABD pay senetlerinin geçen yılki düşüşünü yanlışsız bir biçimde kestirim etmiş ve S&P 500 yüzde 17 yükselirken bile 2023’te düşüş beklentisini muhafazayı sürdürmüştü.

Yatırımcı itimadı son periyotta zayıflayan ABD iktisadının Fed’in siyaset görünümüzde güvercin bir değişime yol açacağı istikametindeki fiyatlamalarla destekleniyor.

S&P 500 son iki haftada yükseliş kaydetse de Ağustos ayını düşüşle tamamladı. Bu Şubat’tan beri birinci düşüş oldu.

Piyasanın dikkati Cuma günü yayımlanacak ve ABD’de geçtiğimiz ay 2020 sonundan bu yana en düşük artışı kaydetmesi beklenen tarım dışı istihdam raporunda olacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34