İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bayraktar: En kısa sürede Kerkük-Ceyhan’ı faaliyete almayı amaçlıyoruz

Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar Türkiye’nin Irak-Ceyhan boru çizgisiyle ilgili kıymetlendirme çalışmalarının son etaba geldiğini, çalışmaların tamamlanmasının akabinde sınırdan akışın tekrar başlayabileceğini söyledi. 

Bayraktar: En kısa sürede Kerkük-Ceyhan’ı faaliyete almayı amaçlıyoruz
28 Ağustos 2023 - 10:00

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar TRT Haber’e konuştu.

Bayraktar Suudi Arabistan’la kritik madenlerde işbirliği mutabakatı imzaladıklarını söyledi. Bayraktar bahse ait olarak “Suudi Arabistan Maden ve Sanayi Bakanı bizi ziyaret etti. Onlarla madencilik alanında değerli bir muahede imzaladık.

Bu muahedenin değerli ögelerinden bir tanesi kritik madenler denen dünyada herkesin üzerinde durduğu madenlerle ilgili iş birliğini içeriyor. Bunları en kısa müddette daha somut iştirak mutabakatlarına da döndürmek istiyoruz. Bilhassa onlarında bu yeşil hidrojen rüzgâr ve güneş projelerine olan ilgisini gördük. Suudi Arabistan’la düşündüğümüz 5 bin megavatlık bir şurası güç maksadımız var” açıklamasını yaptı.

Irak-Ceyhan petrol boru sınırında Türkiye’nin çizgiyle ilgili kıymetlendirme çalışmalarının son evreye geldiğini belirten Bakan Bayraktar, çalışmaların tamamlanmasının akabinde sınırdan akışın tekrar başlayabileceeğini söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34