İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Bayraklı festivale hazırlanıyor

Bayraklı Belediyesi, bu yıl ikincisi düzenlenecek Milletlerarası Homeros Edebiyat/ Sanat Şenliği için hazırlıklarını tamamladı.

Bayraklı festivale hazırlanıyor
04 Eylül 2023 - 22:36

Bayraklı Belediyesi, bu yıl ikincisi düzenlenecek Milletlerarası Homeros Edebiyat/ Sanat Şenliği için hazırlıklarını tamamladı. 29-30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek şenlik bu yıl da yerli ve yabancı kıymetli sanatkarları ağırlayacak. Marc Levy, Ataol Behramoğlu, Zülfü Livaneli, İlber Ortaylı üzere kıymetli isimler şenlikte yer alacak. Lider Serdar Sandal “İzmir’in kalbinde, Homeros’un kentinde gerçekleşen, kent tarihiyle bütünleşen şenliğimizde tekrar sanat rüzgarı estireceğiz” dedi.

 

AÇILIŞ 29 EYLÜL’DE

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Bayraklı Milletlerarası Homeros Edebiyat/ Sanat Şenliği, 29 – 30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Açılış Galası Smyrna Höyüğü’nde, oturum ve etkinlikler ise Tepekule Kongre Merkezi’nde yapılacak. “Homeros Kentinde” mottosuyla hazırlanan şenliğin bu yılki onur konuğu dünyaca ünlü müellif Marc Levy olacak.

 

BAYRAKLI SANATA DOYACAK

Zülfü Livaneli, İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Metin Uca, Levent Üzümcü, Altan Gördüm, Sevinç Erbulak, Nebil Özgentürk’ün yanı sıra ülkemizin pek çok kentinden ve on iki yabancı ülkeden yüzü aşkın pahalı sanatçı sanatseverlerle buluşacak. Şenlik mühletince 50’nin üzerinde oturum, müzik ve şiir dinletileri, fotoğraf stantları ve atölyeler gerçekleşecek. Şenlik boyunca Teyfik Rodos, Mikail Aslan ve Kardeş Türküler konserleri de müziğe doyuracak. Şenliğin bu yılki konuk ülkesi Romanya olacak.

 

“FESTİVALE DAVETLİSİNİZ”

Festival Komitesi ile son değerlendirmeleri yapan Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal “Homeros, bugün bizim yaşadığımız topraklar üzerinde yaşamış, eserler bırakmış eşsiz bir miras! Ona sahip olduğumuz için çok memnunuz. İsmine düzenlediğimiz Edebiyat/ Sanat Şenliği ile Homeros’u gelecek jenerasyonlara da aktarma gayretindeyiz. Bayraklı; tarihiyle, doğasıyla, gelişim potansiyeliyle bu kentin kalbidir! Homeros da o kalple birlikte atmaya devam edecektir. Kent tarihimizle bütünleşen şenliğimize herkes davetlidir” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34