İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Başkan Savran’dan “Malazgirt” ve “Büyük Taarruz” mesajı

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Malazgirt Zaferi’nin 952’nci ve Büyük Taarruz’un 101’inci yıl dönümleri münasebetiyle bir ileti yayımladı.

Başkan Savran’dan “Malazgirt” ve “Büyük Taarruz” mesajı
27 Ağustos 2023 - 3:24


Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Malazgirt Zaferi’nin 952’nci ve Büyük Taarruz’un 101’inci yıl dönümleri münasebetiyle bir bildiri yayımladı.

Mesajında, Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te başlattığı ulu yürüyüşü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz ile taçlandırdığını belirten Lider Savran, tarihimizdeki tüm büyük zaferlerde milletimizin gösterdiği azim ve kararlılığın, istiklalimiz ve istikbalimiz için uğraş ederken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızın,  bu topraklardaki kutlu yürüyüşümüzün ebediyen süreceğinin somut bir ispatı olduğunu vurguladı.

Savran bildirisinde şu tabirlere yer verdi; “İçinde bulunduğumuz Zafer Haftası’nda, Malazgirt Zaferi’nin 952. yıldönümü ile İstiklal uğraşımızın destansı bir zaferle taçlandığı Büyük Taarruz’un 101.yıldönümünü milletçe gururla kutluyoruz. Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapılarını açan Türkler, 1922’de ise Anadolu’nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya göstermiştir. Bu iki eşsiz zaferlerin kumandanları Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, ulu zaferlerin kahramanlarını gururla yad ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34