İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Başkan Savran’dan 30 Ağustos mesajı

Türk Milletinin var olma çabasının mihenk taşlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Nevşehir Belediye Lideri Dr.Mehmet Savran, “Büyük zaferin 101’inci yıl dönümünü heyecanla, gururla, coşkuyla kutlarken, bugünü bir bayram olarak kutlamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle yâd ediyorum.” dedi.

Başkan Savran’dan 30 Ağustos mesajı
30 Ağustos 2023 - 23:12


Türk Milletinin var olma uğraşının mihenk taşlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Nevşehir Belediye Lideri Dr.Mehmet Savran, “Büyük zaferin 101’inci yıl dönümünü heyecanla, gururla, coşkuyla kutlarken, bugünü bir bayram olarak kutlamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle yâd ediyorum.” dedi.

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, 30 Ağustos Zafer Bayramı hasebiyle bir bildiri yayımladı. Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferi kutlamanın gurur ve memnunluğu içerisinde olduklarını belirten Savran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki ulu ordumuzun, 101 yıl evvel Büyük Taarruz zaferiyle, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ diyerek Türk milletinin bağımsız karakterini bir sefer daha tüm dünyaya ilan ettiğini belirtti.

Savran iletisinde daha sonra şu tabirlere yer verdi; “30 Ağustos, bir milletin azim ve kararlılıkla, inançla, birlik ve beraberlik içinde özgür ve bağımsız yaşama isteğinin tezahürüdür. Milletimiz, istiklali ve istikbali için uğraş ederken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını bir defa daha gözler önüne sermiştir. Bugün, ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!’ mısralarının daha gür bir sesle okunduğu gündür. Bugün, bir milletin şahlanışının günüdür.  O kutlu gün, yaptığı konuşmasında Başkomutan, ‘Ey yükselen nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz.’ demişti. Hepimiz için ilham olan geçmişimizden aldığımız güçle, tıpkı inanç ve ruhla Türkiye Cumhuriyeti’ni, ebediyen yüceltmeye devam edeceğiz. 30 Ağustos zaferinin 101’inci yıl dönümünde başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin Zafer Bayramı kutlu olsun.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34