İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Atayık: Yetkililer altın ithalatı kotasına revizyon sinyali verdi

İstanbul Kuyumcular Odası Lideri Mustafa Atayık, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Lideri Hafize Gaye Erkan ve Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı Osman Çelik’in altın ithalatındaki kotaya yeni bir düzenleme getirileceği istikametinde açıklamalarda…

Atayık: Yetkililer altın ithalatı kotasına revizyon sinyali verdi
28 Ağustos 2023 - 9:24

CEMRE IŞIK KARACA

Kuyumculuk kesimi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Lideri Hafize Gaye Erkan, Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı Osman Çelik ile bir ortaya geldi. Toplantıda kesim temsilcileri altın ithalatındaki kota uygulamasını gündeme getirdi.

Sorunlarını bakanlık ve TCMB yetkililerine aktardıklarını söyleyen İstanbul Kuyumcular Odası Lideri Mustafa Atayık, “Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı Osman Çelik ve TCMB Lideri Hafize Gaye Erkan ile bir ortaya geldik. Bakan Yardımcımız ve Merkez Bankası Liderimiz bizi dikkatle dinledi ve not aldı. Akabinde altın ithalatına ait meselelerimizi yakın vakitte çözeceklerine ait kelam verdiler. Zannediyorum ki önümüzdeki devirde altın ithalatına getirilen kotaya ait yeni bir düzenleme gelecek” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz günlerde, altın ithalatının cari açık üzerindeki olumsuz tesirlerini azaltmak, Türkiye’nin Döviz rezervlerini desteklemek için ‘kota uygulaması’ getirmeye karar vermişti. Uygulanan bu kararla birlikte dal temsilcileri hem ihracatın hem de üretimin olumsuz istikamette etkileneceğine ait şikayetlerini lisana getirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34