İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Atatürk filminin yönetmeni “ATA”nın huzurunda

Atatürk sinemasının direktörü Mehmet Ada Öztekin, kurucusu olduğu motosiklet kulübü Rain Dogs’un düzenlediği tertiple Anıtkabir’i ziyaret etti.

Atatürk filminin yönetmeni “ATA”nın huzurunda
07 Eylül 2023 - 5:36


Atatürk sinemasının direktörü Mehmet Ada Öztekin, kurucusu olduğu motosiklet kulübü Rain Dogs’un düzenlediği tertiple Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir özel defterini imzalayan Öztekin “Biz bir sinema yaptık ve sadece devrine değil, kendisinden sonraki devirlere, kuşaklara, hatta dünyaya ilham olabilmiş bir kahramanı anlatmak istedik.”

Bir Mehmet Ada Öztekin sineması olan Atatürk, sinema gösterimleriyle izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. Hazırlıkları 1,5 yıl, çekimleri 4 ay süren sinemanın yönetmeni Öztekin, kurucusu olduğu Rain Dogs Motosiklet Kulübü ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Filmi izleyiciyle buluşturmak için heyecanlı olduklarını belirten Mehmet Ada Öztekin, hislerini şu sözlerle anlattı:

 “Bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’imizin 100. yılında, O’nu tüm dünyaya anlatacağımız milletlerarası nitelikte bir sinemayla Ata’mızın huzurunda olduğum için çok gururlu ve memnunum; o kadar ki kalbim duracak sandım. Biz bir sinema yaptık ve sadece periyoduna değil, kendisinden sonraki devirlere, jenerasyonlara, hatta dünyaya ilham olabilmiş bir kahramanı, seni anlatmak istedik. Biz bir sinema yaptık ve yetim kalmış bir çocuğu Türk milletinin babası yapan ateşi anlatmak istedik. Zira inandık ki; Mustafa Kemal Atatürk’ü daha yeterli anlamak, bu vatana hizmet etmenin, kurduğu Cumhuriyet’in ve prensiplerinin savunusunda en güçlü silahımız olacaktır. “

Lanistar Medya yapımı olan Atatürk’ün sinema gösterimleri iki sinema hâlinde 3 Kasım’da ve 5 Ocak 2024’te yapılacak. Üretimde; Atatürk rolünü Aras Bulut İynemli, Zübeyde Hanım’ı Songül Öden, Ali Rıza Efendi’yi Mehmet Günsür, Enver Paşa’yı Sarp Akkaya ve Madame Corinne’i Esra Bilgiç canlandırıyor. Atatürk’ün çocukluğu ile başlayan “Atatürk 1. Film” Ulusal Mücadele’ye giden yolda kahramana dönüşerek hem kendi hem de ülkesinin bahtını değiştiren bir başkanı anlatıyor.

Rain Dogs Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği Anıtkabir ziyareti sırasında Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Yönetmen Mehmet Ada Öztekin, Anıtkabir özel defterine şu satırları yazdı:

“Ulu Başkanımız, Büyük Atatürk, 

Azimle, inançla, savaşlarla ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla inşa ettiğin Cumhuriyet’imizin 100. yılında, seni anlatan “Atatürk” sinemasının direktörü ve kurucularından olduğum Rain Dogs Motosiklet Kulübü’nün üyesi tüm kardeşlerim, lider yardımcım ve liderimle huzurunda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. 

Ata’m, 

Yalnız kendi devrine değil, senden sonraki periyotlara, jenerasyonlara hatta dünyanın kıymetli başkanlarına ilham veren bir kahraman ve başkan olarak biliyoruz ki; bundan sonra da seni anlayanlara, vatan sevgisinin manasını bilen, bağımsızlığın kıymetini kavrayanlara ışık olmaya devam edeceksin. 

Bizim de kurduğun Cumhuriyet’i ve prensiplerini savunma irademiz, büyük ismini yaşatma azmimiz bitmeyecektir; emanetin emin ellerdedir. 

Açtığın yolda, gösterdiğin gayeye hiç durmadan yürüyeceğimizi bir sefer daha yineliyor, huzurunda hürmetle eğiliyoruz. 

Nice 100 yıllara, 

Aziz ruhun şad’olsun.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34