İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

AMB yetkilisi enflasyon konusunda hükümetleri göreve çağırdı

Avrupa Merkez Bankası (AMB) İdare Kurulu üyesi Yannis Stournaras, borçlanma maliyetlerinin zirve noktası olabilecek bir düzeye ulaşmasının akabinde hükümetlerin tüketici fiyatlarını dizginlemek için üzerlerine düşeni yapmaları gerektiğini…

AMB yetkilisi enflasyon konusunda hükümetleri göreve çağırdı
18 Eylül 2023 - 8:12

Bloomberg News’a konuşan Avrupa Merkez Bankası (AMB) İdare Kurulu Üyesi Yannis Stournaras, “Para siyaseti enflasyonla çabada üzerine düşeni yaptı ve artık ateşin bir kısmını söndürmem maliye siyasetine düşüyor” dedi.

Yunanistan Merkez Bankası Lideri Stournaras, “Daha kısıtlayıcı bir mali duruş yalnızca AMB siyasetine beğenilen bir stratejik tamamlayıcı olmakla kalmayacak, birebir vakitte kamu borcunun kredibilitesini artırmaya ve bankalarla olan bağı gevşetmeye yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Geçen hafta yapılan AMB toplantısında Lider Lagarde faizlerin tepe düzeye ulaştığını söyleyemeyeceklerini belirtmişti.

Basın toplantısında konuşan ve soruları yanıtlayan Lagarde, “Mevcut kıymetlendirme kapsamında enflasyonun maksada vaktinde döndürülmesine kâfi katkı sağladık ve söylediğim üzere her iki öge da kıymetli: Gereğince kısıtlayıcı düzey ve süre” diye konuşmuştu.

Lagarde “Odak noktasının muhtemelen müddete biraz daha kayacağı açık, fakat bu, dorukta olduğumuz manasına gelmiyor – zira bunu şu anda söyleyemeyiz” tabirlerini kullanmıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34