İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Altın ithalatında kota gevşetildi

Mücevher İhracatçıları Birliği’nden yapılan açıklamaya nazaran, ihracatçılar altın kotasından etkilenmeyecek formda yetkilendirilmiş bankalar üzerinden altın temin edebilecek.

Altın ithalatında kota gevşetildi
06 Eylül 2023 - 22:12

Mücevher İhracatçıları Birliği, ihracatçılar altın kotasından etkilenmeyecek formda yetkilendirilmiş bankalar üzerinden altın temin edebileceğini duyurdu.

Konuya ait olarak ihracatçı firmaların hammaddeye erişimlerine imkân sağlanması gayesiyle, Hazine ve Maliye Bakanlığınca değerli madenler aracı kuruluşu faaliyet müsaadesi verilmiş olan T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Vakıf İştirak Bankası A.Ş.’ye kota tahsis edilecek.

İhracatçı şirketler tarafından kelam konusu bankalara ayın birinci 5 iş günü (yalnızca 2023 yılı Eylül ayı için ayın birinci 7 iş günü) içerisinde, fiili ihracı bir evvelki ay içerisinde (yalnızca 2023 yılı Eylül ayı için 7 Ağustos-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında) gerçekleştirilen mücevher ihracatına ait Gümrük Beyannameleri (GB) ile birlikte satın almak istedikleri işlenmemiş altın ölçüsü fiyatını bildirerek müracaatta bulunulacak.

Öte yandan talepler ilgili banka tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen temeller çerçevesinde pahalandırılacak ve ilgili ihracat bedelinin ihracatçı tarafından bahse husus bankaya getirilmesi uygun görülecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34