İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

AKLease’e 25 milyon euroluk kredi

AKLease, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam 25 milyon euro pahasında kredi mutabakatı imzaladı.

AKLease’e 25 milyon euroluk kredi
25 Eylül 2023 - 8:48

Akbank’tan yapılan açıklamaya nazaran, EBRD ile yapılan mutabakat kapsamında sağlanacak krediyle güç verimliliği ve yenilenebilir güç alanında hayata geçirilen yatırımlara finansman sağlanacak.

Açıklamada hususa ait değerlendirmeleri yer alan AKLease Genel Müdürü Eser Okyay, EBRD ile imzaladıkları mutabakatın çevreci yatırımlar hayata geçirmek isteyen müşteriler için yeni bir soluk olacağını bildirdi.

Türkiye leasing bölümünün birinci ve tek sürdürülebilirlik eseri olan ECOLease kapsamında destekleyecekleri yatırımların Türkiye iktisadına kıymetli katkılar sağlayacağını kaydeden Okyay, şu sözleri kullandı:

“ECOLease ile sürdürülebilirlik ve güç finansmanı tarafında bölümdeki yerimizi sağlamlaştırmak ve büyütmek istiyoruz. Taahhüdümüz, 2030’da portföyümüzün tamamının ECOLease eserlerinden oluşması ve böylelikle yüzde yüz sürdürülebilirlik odaklı bir eser portföyüne sahip olmak. İmzaladığımız kredi muahedeleri da bize bu yolda büyük bir güç katıyor ve bizi bu taahhüdümüze daha çok yaklaştırıyor.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34