İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nı Müziğin Enerjisi Sardı

“Gençlik” temasıyla düzenlenen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm coşkusu ve heyecanıyla devam ediyor

92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nı Müziğin Enerjisi Sardı
09 Eylül 2023 - 23:36


“Gençlik” temasıyla düzenlenen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm coşkusu ve heyecanıyla devam ediyor. Fuar’da sekizinci günün akşamı Çim Konserleri Sahnesi’nde efsanevi rock kümesi Athena, Rock&Rap Sahnesi’nde Mengene ziyaretçilerle buluşurken Mogambo Geceleri Birsen Tezer’i ağırladı. 

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın klasiği haline gelen Çim Konserleri, Türk rock müzik tarihinin efsane kümelerinden Athena’yı ağırladı. Athena, büsbütün dolu olan alanda güç dolu harika sahne performanslarında sevilen müziklerinin yanı sıra farklı müzik çeşitlerinden örnekler de sundu. Gökhan Özoğuz,  seyircilere seslenerek, “İzmir, sen düzgün ki varsın ve daima olacaksın” diyerek İzmir sevgisini lisana getirdi. Athena, “Kafama Göre”,  “Öpücük”, “Skalonga”gibi bir çok hit müziklerini iki saat sahnede kalarak seslendirdi. Çim Konserleri sahnesinde 9 Eylül’de Tan Taşçı, 10 Eylül’de ise Haluk Levent İzmirlilerle buluşacak. Konserler saat 21:00’de başlayacak. 
Kültürpark 3 No’lu Hol önündeki Rock&Rap Sahnesi’nde ise Mengene vardı. Barış Atay ve Nihat Mugil’in etnik müzikten beslenen bir stilden esinlenerek kurduğu alternatif rock kümesi Mengene, dinleyicilerle buluştu. Mengene, deyişlere, türkülere yaptığı yeni yorumlarla ve besteleriyle dinleyiciye unutulmaz bir gece yaşattı. 

Tezer’in akabinde Hüsnü Arkan
Mogambo Geceleri’nde Birsen Tezer sahne aldı. Türkiye’de caz müziğin en güçlü seslerinden Birsen Tezer, kendi yapıtlarını ve kendisiyle özdeşleşen müzikleri seslendirdi. Tezer ve orkestrası, dinleyenlere hoş bir akşam yaşattı. Mogambo’yu dolduran müzikseverler, konserde söylenen müziklere vakit zaman eşlik etti. Mogambo’da 9 Eylül akşamı Hüsnü Arkan sahneye çıkacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34