İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“Yerinde dönüşüm kapsamında hem hibe hem kredi vereceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nden canlı temasla Hatay Kentsel Dönüşüm Projesi Toplu Temel Atma Merasimi’ne katıldı. Toplam 5 bin bağımsız kısmın temelinin atıldığını belirten Erdoğan Yerinde Dönüşüm projesi kapsamında hem…

“Yerinde dönüşüm kapsamında hem hibe hem kredi vereceğiz”
03 Eylül 2023 - 0:36

Hatay Kentsel Dönüşüm Projesi Toplu Temel Atma Merasimi’ne canlı ilişkiyle katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Hatay kent merkezinin inşaası için birinci kazmayı vuruyoruz”

Böyle bir büyük felaketin altından kalkabilecek ülkelerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Çeşitli zorluklarla, meselelerle, irademizi aşan birtakım konularla karşılaşsak da zelzelenin yıktığı kentlerimizi Allah’ın müsaadesiyle ayağa kaldırmakta kararlıyız. Kardeşlerimizin meşakkatlerini çok düzgün biliyoruz. Vatandaşlarımızın kalıcı konutlara kavuşmak isteklerinin farkındayız. Bu talep ve beklentileri karşılamak sizleri bir an evvel inançlı ve yeni yuvalarınıza kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Hatay’da 254 bin 195 bin konut ziyan görmüştü. Şu anda 32 bin 600 konut, 7 bin 800 köy konutu toplam 40 bin 400 bağımsız kısmın inşası devam ediyor. Toplam 5 bin bağımsız kısmın temelini atıyoruz. Antakya’da 600 dükkanı yerinde dönüşüm kapsamında konut ve dükkandan oluşan 3 bin 500 bağımsız kısmın, Arsuz’da rezerv alanlarda 900 bağımsız kısmına başlıyoruz. Hatay’ın kent merkezinin inşası için de birinci kazmayı vuruyoruz.

“5 bin bağımsız kısmın temelini atıyoruz”

Yerinde dönüşüm projemize Hataylı kardeşlerimizin gösterdiği ilgiden memnuniyet duyuyoruz. Toplam 86 bin kişi müracaat yaptı. Proje kapsamında hem hibe hem de kredi takviyesi vereceğiz. Vatandaşımız da Bakanlık teşviki ve dayanağı ile meskenlerini yapacak. Vergi, harç, yapı kontrol üzere masraftan muaf olacaklar. Bakanlığımız ruhsattan meskene kadar tüm süreci denetleyecek. İnşa edilen konutların zelzeleye dayanıklılığı ile ilgili zihinlerde hiçbir soru işareti oluşmayacak. Havalimanının projesi tamamlandı. Kısa vakitte üretimine başlıyoruz. Projelerin yakın takibinde olduğunu bilmemizi istiyorum.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34