İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yemeksepeti, Yaya Kurye Hizmetini Başlatıyor!

Yalnızca lezzetli yemekler getirmekle kalmayıp tıpkı vakitte gezegenimizi müdafaa misyonu da üstlenen Yemeksepeti’nden yenilikçi ve çevreci bir atılım daha geldi.

Yemeksepeti, Yaya Kurye Hizmetini Başlatıyor!
28 Ağustos 2023 - 23:36


Sadece lezzetli yemekler getirmekle kalmayıp birebir vakitte gezegenimizi muhafaza misyonu da üstlenen Yemeksepeti’nden yenilikçi ve çevreci bir atak daha geldi. “Yaya Kurye” hizmetiyle teslimat yelpazesini genişleten Yemeksepeti, birebir vakitte sürdürülebilirlik alanında aktif olarak hayata geçirdiği karbon ayak izini azaltma çalışmalarına bir yenisi daha eklemiş oldu. Bölümde bir birinci olma özelliği taşıyan bu uygulama, etraf dostu bir teslimat seçeneği sunarken, öbür yandan daha fazla bireye iş imkanı sağlayacak.

Türkiye’de süratli ticaretin öncüsü Yemeksepeti, etrafa hassas çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Yaya Kurye modelini hayata geçirdi. Yakın aralıklı siparişlerin yürünerek teslim edilmesini sağlayarak teslimat opsiyonlarını zenginleştirmeyi ve tıpkı vakitte karbon salımını azaltmayı ve etrafa olan tesirini minimize etmeyi hedefleyen bu model, birinci etapta İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Isparta, Muğla ve Balıkesir’de uygulanacak. Yaya Kurye teslimatlarıyla Yemeksepeti’nin etraf odaklı amaçlarına katkı sağlanırken, birebir vakitte üniversite öğrencileri başta olmak üzere daha fazla bireye iş imkanı da sunulacak.

1 km’nin altında aradaki siparişlerin yürüyerek teslim edilmesini amaçlayan bu yeni model; restoran teslimatlarının yanı sıra Yemeksepeti Market ve Yemeksepeti Mahalle hizmetlerinde etkin rol oynayacak ve tartı sınırlamaları ile yakın uzaklıklı siparişlerin teslimatını sağlayacak.

Milyonlarca kullanıcısını on binlerce iş ortağı restoran ve mahalle esnafıyla buluşturan Yemeksepeti’nin bu yeni hizmeti, tıpkı vakitte gezegeni müdafaa misyonu konusundaki kararlılığının bir göstergesi olarak da öne çıkıyor.

 

Yemeksepeti’nden dalda bir ilk 

Teslimat ağını çeşitlendirmek, daha çevreci ve verimli hale getirmek için değerli yatırımlar yapan Yemeksepeti’nin dalda bir birinci olan Yaya Kurye modeliyle, ağır saatlerde bölgesel gecikmelerin azaltılması ve teslim müddetlerinin kısalmasını sağlaması da hedefleniyor. 

 

Üniversite öğrencileri için yeni bir gelir modeli

Part-time çalışma modeline de uygun olmasının yanı sıra Yaya Kurye modeli, ehliyet ve araç üzere kısıtlamaları kaldırarak, üniversite öğrencileri başta olmak üzere daha fazla bireye iş imkanı sağlayacak ve yatırım maliyetine gerek olmaksızın pek çok kişi için kar sağlayabileceği bir yapı oluşturacak.

Yemeksepeti’nin Yaya Kurye hizmeti, gençlerin bedel verdiği çevreciliğe hizmet ederken, antrenmanı öne çıkaran sağlıklı ömür beklentilerine uyumlu bir çalışma modeli sunuyor. Esnek çalışma kültürü sayesinde üniversite öğrencilerinin tercih edebileceği bir iş modeli sunacak olan bu hizmet, birebir vakitte kentte mahalle ve mahalleli kültürünün gelişimine de katkıda bulunacak.

 

Çevreci bir teşebbüs olarak yaygınlaşacak

Yemeksepeti kullanıcılarına karbon salımı olmayan teslimatlar sağlarken, hizmet standartlarını ve opsiyonlarını daha üst düzeylere taşıyacak olan Yaya Kurye modeli, birebir vakitte Yemeksepeti’nin lojistik ağını genişletme maksatlarına de dayanak olacak. Karbon salımı yapmadan hizmet vererek Yemeksepeti’nin karbon ayak izi gayelerine katkıda bulunacak olan bu çevreci teslimat teşebbüsünün yanı sıra elektrikli motorsiklet ve bisikletin de teslimat araçlarına eklenmesiyle daha yeşil bir lojistik ağ hedefleniyor. 

Çevreci ve inovatif teslimat usullerinden biri olan otonom teslimat robotu YEBO da alternatif teslimat modelleri ortasında önümüzdeki devirde isminden daha çok kelam ettirmeye devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34