İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Yaratıcı Çocuk Festivali, Faber-Castell ana sponsorluğunda dördüncü kez gerçekleşti

Türkiye’de Adel Kalemcilik çatısı altında tüketicisiyle buluşan Faber-Castell, 2-3 Eylül tarihleri ortasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl da ana sponsorluğunu üstlendi

Yaratıcı Çocuk Festivali, Faber-Castell ana sponsorluğunda dördüncü kez gerçekleşti
08 Eylül 2023 - 1:24


Türkiye’de Adel Kalemcilik çatısı altında tüketicisiyle buluşan Faber-Castell, 2-3 Eylül tarihleri ortasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl da ana sponsorluğunu üstlendi. Bu yıl, yaklaşık yirmi bin kişinin ziyaret ettiği şenlikte çocuklar, Faber-Castell tarafından şenlik alanında düzenlenen pek çok farklı yaratıcı atölye çalışmasında, yaş kümelerine özel aktivitelerle hayallerini şekillendirme ve yaratıcılıklarını geliştirme imkanı buldular.

2018 yılından bu yana Yaratıcı Çocuk Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlenen Faber-Castell, hayallerini renklendirmek isteyen tüm çocukların yanında olmayı sürdürüyor. Gelenek ile yenilikçiliği 260 yılı aşkın müddettir muvaffakiyetle birleştiren Faber-Castell, Türkiye’nin en kapsamlı çocuk ve aile tertibi olan “Yaratıcı Çocuk Festivali”nde ziyaretçilere, yaratıcılık odaklı ve duygusal zekalarını desteklemeye yönelik tecrübeler yarattı.

 

“Her Şey Atölyesi”nde çocuklar diledikleri her şey oldular

Kırtasiye bölümünün tecrübe markası olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren ve esaslı bir geçmişe sahip olan Faber-Castell, duygusal zeka ve yaratıcılığın gelişimine katkı sunan aktivitelerle tüketicilerinin yanında oluyor. Geliştirdiği her eser ve içinde yer aldığı her oluşumda daha fazla yaratıcılık vadeden Faber-Castell bu doğrultuda, Yaratıcı Çocuk Festivali’nde düzenlediği Her Şey Atölyesi’nde soyut fikir, duygusal zeka gelişimi ve yaratıcılığı destekleyerek, çocukların farklı yaş kümelerine uygun olarak düzenlenen tecrübe atölyeleri, boyama aktiflikleri ve artırılmış gerçeklik (AR) alanıyla iki gün boyunca unutulmaz anlar yaşattı. Çocuklar, Faber-Castell Her Şey Atölyesi’nde olmayı istedikleri her şey oldular.

 

Soyut kavramlar somutlaşıyor, hayaller gerçeğe dönüyor

Festival mühletince Faber-Castell’in düzenlediği atölyelerde Grip boya kalemiyle boyanan şatolar, prensler, prensesler, şövalyeler AR teknolojisiyle canlandırıldı ve Yaratıcı Çocuklar Krallığı’nda yerini aldı. Küçük şefler hamur atölyesinden, külahlarına yerleştirdikleri rengarenk hamurdan dondurmalarıyla ayrıldılar. Benim stilim yaratıcılığım atölyesinde kendi modasını yaratan çocuklar, en şık dizaynlarını, kız-erkek karakterlerindeki kıyafetlerinde hayata geçirdikleri özel tasarım bardaklara yansıttılar. Çocuklar, festival alanında, pastel boyalar ile diledikleri üzere boyama yaparak kendi renklerini enstrümanlara taşıdılar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34