İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Türkiye’nin En Büyük Yerli Müzikallerinde 1923’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı’na Özel Klibi Yayında!

Başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar’ın yer aldığı, sahne üstünde ve sahne ardında 200 kişilik bir takım çalışmasıyla sahneye taşınarak göz alıcı dekor ve multimedya dizaynıyla hazırlıkları 18 ay süren, geçtiğimiz dönem birinci kere sanatseverlerle buluşan ve biletleri haftalar öncesinde tükenen “1923” müzikalinden 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel müzik klibi yayınlandı!

Türkiye’nin En Büyük Yerli Müzikallerinde 1923’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı’na Özel Klibi Yayında!
30 Ağustos 2023 - 23:24


Başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar’ın yer aldığı, sahne üstünde ve sahne gerisinde 200 kişilik bir grup çalışmasıyla sahneye taşınarak göz alıcı dekor ve multimedya dizaynıyla hazırlıkları 18 ay süren, geçtiğimiz dönem birinci sefer sanatseverlerle buluşan ve biletleri haftalar öncesinde tükenen “1923” müzikalinden 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel müzik klibi yayınlandı! Oyuncu Simay Yılmaz’ın hayat verdiği Tahta Kaşık Meliha karakterinin, kelamlarını müzikalin direktörü Mehmet Ergen’in yazdığı, bestesine Tuluğ Tırpan’ın imza attığı, halkın Ulusal Uğraş devrindeki ortak hikayesini anlatan müzik için 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel olarak hazırlanan klip seyircilerle buluşuyor.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Kuvvetli PSM ortak imali, Güçlü Holding ve Küme şirketlerinin katkılarıyla Ulusal Çaba ve Cumhuriyetin kuruluş öyküsünü yeni jenerasyonlara eşsiz bir performans ve büyüleyici bir sahne dizaynıyla aktararak Türkiye tiyatro tarihinin en büyük ve en kapsamlı yerli müzikal projelerinden “1923” müzikali, yeni dönemde da seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İzleyicilerini Ulusal Çaba günlerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar geçen süreçte, tarihe tanıklık edecekleri görkemli ve fantastik bir vakit seyahatine çıkaran, başrollerinde başarılı oyuncular Kerem AlışıkÖzge Özder ve Ece Dizdar ile yeni kuşağın yetenekli oyuncuları yer aldığı müzikalin en değerli karakterlerinden, oyuncu Simay Yılmaz’ın hayat verdiği Ulusal Mücadele’nin isimsiz kahramanlarını temsilen kurgusal bir karakter olarak müzikalde yer alan Tahta Kaşık Meliha’nın Ulusal Uğraş ruhunu hissettiren müziğinin klibi 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel olarak yayınlandı. Kelamlarını Mehmet Ergen’in bestesini Tuluğ Tırpan’ın yaptığı müzik, Ulusal Gayret periyodunda evlatlarını kaybeden bir annenin gözünden, Anadolu’nun dört bir yanından bir ortaya gelen halkın ortak hikayesini lisana getiriyor.

 

30 Ağustos’a özel klibi yayınlanan müzikalin yeni dönem biletleri satışta!

Her yaştan izleyicinin ilgiyle takip ettiği 1923 müzikalinde bir müze gezisi sırasında kaybolan, kendilerini Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Mücadele’yi başlattığı Bandırma Vapuru’nda bulan dört arkadaşın öyküsü anlatılıyor. Bandırma’yı sarsan dalgalardan Meclis’in açılışına, Büyük Taarruz’dan Cumhuriyet’in kuruluşuna uzanan ve yer yer fantastik öğeler içeren serüvende seyircileri büyük sürprizler bekliyor. Işık ve ses dizaynından dans koreografilerine, canlı orkestra kullanımından devir kostümlerine kadar Ulusal Çaba ile başlayarak Cumhuriyetin kuruluş sürecini anlatan en büyük sahne sanatları yapıtı olma özelliği taşıyan 1923 müzikali yeni dönemde da nefesleri kesmeye hazırlanıyor.

 

 “1923” müzikali 23-24 Eylül gösterimlerinin biletleri passo.com.tr’de ve biletix.com’da satışta. 

 

23 Eylül  

Kapı Açılış: 18.00 

1923: 19.00 

 

24 Eylül 

Kapı Açılış: 14.00 

1923: 15.00

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34