İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Türk-İş’ten sendikal örgütlülük açıklaması

Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Lideri Eyüp Alemdar, “Anayasamız, yasalar ve ülkemizin imzaladığı memleketler arası mukavelelerle teminat altına alınan sendikal hak ve özgürlükleri engelleyen patronlarla uğraşımız…

Türk-İş’ten sendikal örgütlülük açıklaması
17 Eylül 2023 - 23:24

Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Lideri Eyüp Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada, 16 milyon 413 bin sigortalı emekçiden 2 milyon 421 bininin sendikalı olduğunu belirterek, sendikalı çalışanı sayısının yüzde 14’ler civarında olduğunu bildirdi.

Sendikal hak ve özgürlüklerin yasal garanti altında olmasına karşın birçok patronun sendikal örgütlenmeyi engelleyen tavır ve davranışlar sergilediğini aktaran Alemdar, sendikal örgütlenme aykırısı tavır ve davranışların her geçen gün yenisiyle karşılaştıklarını anlattı.

Eyüp Alemdar, Koop-İş’in AVM’lerde örgütlendiği iş yerlerinde huzur ve refahın sağlandığını ve işletmelerde verimlilik artışının yaşandığını belirterek, şu sözleri kullandı:

“Milli Eğitim, İçişleri, Adalet bakanlıklarından tüm yargı kurumlarına kadar birçok kamu iş yerinde örgütlü Koop-İş Sendikasını ‘yasa dışı oluşum’ olarak niteleyenler bunun bedelini yargı önünde ödeyecektir. Sendikamız, Türk Ceza Kanunu’nun 90. Unsuru mucibince sendikal örgütlenmeyi berbat niyetle engelleyen patrondan davacı olacaktır. Herkes bilmeli ki Anayasamız, yasalar ve ülkemizin imzaladığı milletlerarası mukavelelerle teminat altına alınan sendikal hak ve özgürlükleri engelleyen patronlarla çabamız kararlılıkla devam edecek.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34