İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Torbalı Belediyesi İzmir Fuarında yerini aldı

Türkiye’nin en esaslı ve en kapsamlı fuar aktifliği İzmir Enternasyonal Fuarı, geçmişten bugüne olduğu üzere Kültürpark’ta dünyayı buluşturuyor.

Torbalı Belediyesi İzmir Fuarında yerini aldı
03 Eylül 2023 - 1:36


Türkiye’nin en esaslı ve en kapsamlı fuar aktifliği İzmir Enternasyonal Fuarı, geçmişten bugüne olduğu üzere Kültürpark’ta dünyayı buluşturuyor. 92’inci İzmir Enternasyonal Fuarı için dün akşam görkemli bir açılış merasimi gerçekleşti. Ağır iştirak ile açılışı gerçekleşen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Torbalı Belediyesi de yerini aldı. Torbalı Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Halkın Tarlasından Halkın Sofrasına” projesi kapsamında kendi tarlalarında yetiştirdiği ve vatandaşa fiyatsız olarak dağıttığı nohut, bulgur, un ve zeytinyağı üzere eserler stantta tanıtıldı. Torbalı’nın mahallî lezzetleri iktisadı, ticareti ve kültürünün tanıtıldığı stantta gelen konuklara çeşitli bitkiler ikram edildi. Öte yandan Torbalı Belediyesi Bando ekibi açılış merasimi sonrasında verdiği konser, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Onlarca vatandaşın takip ettiği konserde gelen ziyaretçiler, çalınan marşlara eşlik etti.

 

TEKİN: “STANDIMIZA HERKESİ BEKLİYORUZ”

Yoğun ilginin olduğu Torbalı Belediyesi standına Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Vilayet Lideri Şenol Aslanoğlu, KonakGaziemir Belediye Lideri Halil Arda, Ödemiş Belediye Lideri Mehmet Eriş ve Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş da ziyaret etti. Standa gelen konukları Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin şahsen ağırladı. Lider Tekin, Torbalı Belediyesi stantlarına herkesi beklediklerini söz ederek, “Kapılarını 92. defa ziyaretçilerine açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yerimizi aldık. İlçemizin tarımı, iktisadı, kültürü ve ticareti başta olmak üzere tüm potansiyeli ile tanıtılan standımıza sizleri de bekleriz. Standımız fuarın son gününe kadar sizlerle olacak” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34