İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Torbalı Belediye ekipleri hayat kurtardı

Torbalı Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü işçilerinin dikkati hayat kurtardı. Günlük olarak yemek götürdükleri 63 yaşındaki Ali K.’nin, iki gündür yemekleri almamasından şüphelenen işçiler, yaşlı adamı yere yığılmış halde buldu. Tedavi altına alınan yaşlı adamın bedenini sinek ve böceklerin sardığı öğrenildi.

Torbalı Belediye ekipleri hayat kurtardı
06 Eylül 2023 - 7:48


Torbalı Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü işçilerinin dikkati hayat kurtardı. Günlük olarak yemek götürdükleri 63 yaşındaki Ali K.’nin, iki gündür yemekleri almamasından şüphelenen çalışanlar, yaşlı adamı yere yığılmış halde buldu. Tedavi altına alınan yaşlı adamın bedenini sinek ve böceklerin sardığı öğrenildi.

 

İki gündür kurtarılmayı bekliyordu

Torbalı Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışanlarının dikkati hayat kurtardı. Günlük olarak yemek götürdükleri 63 yaşındaki Ali K.’ye bugün yemeklerini götüren belediye grupları, yaşlı adamın dün yemeklerini almadığını fark etti. Antidepresan tedavisi de gördüğü öğrenilen yaşlı adamın, durumunu merak eden belediye çalışanları Cevriye Kırlı ve Şükrü Aydemir, komşularla görüştü. Komşuların ‘2 gündür görmedik’ demesi üzerine Cevriye Kırlı, meskeni denetim etmek istedi. Konutun art tarafındaki pencereyi bir biçimde açmayı başaran Kırlı, yaşlı adamı çırılçıplak yerde yatar vaziyette gördü. Şuuru açık olan lakin hiçbir halde reaksiyon vermeyen, bedenini hareket ettirmeyen adamın, üstünü sinek ve böceklerin sardığı, bedeninde döküntüler oluştuğu görüldü.

 

İTFAİYE BALYOZLA KAPIYI KIRDI

2 gündür bu halde kurtarılmayı bekleyen yaşlı adam için meskene sıhhat ve itfaiye grupları sevk edildi. Balyozla kapının kırılmasıyla içeri girmeyi başaran sıhhat grupları, Ali K.’yi folyoya sararak konuttan çıkardı. Birinci müdahaleyi yaptıktan sonra Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürülen Ali K., tedavi altına alındı. Öte yandan yaşlı adamın hayatını kurtaran belediye çalışanlarından Cevriye Kırlı, “Ali amcaya tertipli olarak her gün yemek götürüyoruz. Bazen konutta olmadığı için, verandadaki masaya yemeklerini bırakıyoruz. Dün de o denli yaptık. Bugün kapıyı çaldığımızda yeniden açmadı. Sonra masadan dünkü yemeklerin alınmadığını gördük. Kuşkuya kapıldık, sonrası da malum. O’nu fark ettiğimizde konuşmaya çalıştık fakat reaksiyon veremiyordu. Eli bile kıpırdamıyordu.  Çabucak polise ve sıhhat gruplarına haber verdik. İnşallah kısa müddette sıhhatine kavuşur” sözlerini kullandı. Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, dikkatleri ile hayat kurtaran belediye çalışanlarını kutladığını belirterek, “Personelimizin dikkati ve vazifelerinde aldıkları sorumlulukla bugün bir vatandaşımızı hayata tekrar kazandırmasına vesile olması bizleri gururlandırdı.  İşlerini layıkıyla yapan mesai arkadaşlarımızı kutluyorum” tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34