İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Taşdelen’den Çankaya’ya yeni bir kreş daha

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, Mamak hududundaki Metin Oktay Mahallesi’nde yeni yapılan 120 çocuk kapasiteli Güneş Kreşi’ni ve Güneş Parkı’nı hizmete açtı.

Taşdelen’den Çankaya’ya yeni bir kreş daha
05 Eylül 2023 - 3:36


Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, Mamak hududundaki Metin Oktay Mahallesi’nde yeni yapılan 120 çocuk kapasiteli Güneş Kreşi’ni ve Güneş Parkı’nı hizmete açtı. Yeni imar planlarında parklar, kreşler, toplumsal tesis alanları, yeşil alanların hazır olduğunu kaydeden Taşdelen, “Önümüzdeki 5 yıl tek tek hizmetleri bu bölgelerimize getireceğiz. Mamak’la olan hayat kalitesi farkı çok daha üste çıkacak” dedi. Taşdelen, 10 Eylül Pazar günü ise Ankara’nın en büyük parkı olacak Bademlidere Cumhuriyet Parkı’nı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı merasimle hizmete açacaklarını söyledi.

Çankaya Belediyesinin, Mamak’la hudut olan Metin Oktay Mahallesi’nde yeni yaptığı, 120 çocuk kapasiteli Güneş Gündüz Bakımevi ve Güneş Çocuk Oyun Parkı düzenlenen merasimle hizmete açıldı. Merasimin açılışında konuşan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, değerli açıklamalar yaptı. Taşdelen’in açıklamaları şöyle:

 

“ÇANKAYA’YI TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI İLÇESİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Biz durmadan çalışıyoruz. Bizim işimiz gücümüz çalışmak. Zira sevgili Çankayalılar, pahalı dostlarım. Sizler 2019 seçiminde bize % 74 oranında oy verdiniz, güvendiniz. Biz de sizin bu inancınızı boşa çıkarmamak üzere Çankaya’da eksik gedik ne iş varsa hepsini tamamlıyoruz. Çankaya’yı Türkiye’nin en başarılı ilçe belediyesi haline getiriyoruz.

 

“KREDİ KULLANMADAN, BORÇLANMADAN HİZMET EDEN TEK BELEDİYEYİZ”

Biz halkın olanı halka veriyoruz. Biz ranta, müteahhitte, taşerona değil, Hakk’a ve halka hizmet ediyoruz. Çankaya Belediyesi 9,5 yıldır bütün hizmetleri kendi kaynaklarıyla yapmıştır. Bir kuruş kredi kullanmadan, bir kuruş borç almadan yapmıştır. Biz geleceği kurtarmak için bugünü ipotek altına almadık. 9,5 yılda kredi kullanmadan, borçlanmadan hizmet eden tek belediye de Çankaya Belediyesidir. Zira sırtını halkına yaslayanlar, halkıyla yürüyenler her vakit hakikat yoldadır. Biz de bu yolda yürüyoruz.

 

İMAR PLANLARINI ÇÖZDÜK

Zafertepe, Bademlidere, Boztepe, Metin Oktay Mahallesi’nin imar sorunlarını çözdük. Eksik gedik ne varsa bir bir tamamlıyoruz. Önümüzdeki periyot tamamlamaya devam edeceğiz. Önümüzdeki devir, önümüzdeki 5 yılda, seçimlerden sonra Çankaya Belediyesi en çok bu bölgelerde çalışacak. Çankaya Belediyesinin en çok hizmet getireceği yer bu bölgeler olacak. Şimdiden size bunun kelamını veriyorum

 

MAMAK’LA OLAN HAYAT KALİTESİ FARKI DAHA ÜST ÇIKACAK

Çünkü bu yeni planlarla bir arada parklar hazır, kreşler hazır, toplumsal tesis alanları imar planlarında hazır. Artık belediyenin yeri var. Artık o imar planlarında çok hoş yeşil alanlar var. Planları yaptık. Önümüzdeki 5 yılda da tek tek bu hizmetleri bu bölgelerimize getireceğiz. Mamak’la olan ömür kalitesi farkı çok daha üste çıkacak. Onun için seçimde de Mamaklı kardeşlerimize diyeceğiz ki, siz de gelin bu kervana katılın, Büyükşehirde Mansur Lider ile Mamak’ta da CHP’li belediye lideri ile artık hak ettiğiniz hizmeti alın diyeceğiz. Yolun karşısı Mamak. Ben istiyorum ki Çankaya’nın farkını bütün Ankara görsün istiyorum.

 

“BİZİM TESİSLERİMİZ ÖZEL KESİMDE YOK”

Bugün açtığımız Güneş Kreşimiz 120 çocuğumuza yuva olacak. İçini gezdiğinizde göreceksiniz. Bizim kreşlerimiz özel kesimde yok. Çankaya Belediyesinin hiçbir tesisi aslında özel dalda yok. Zira biz halkımıza en hoş hizmeti sunuyoruz. Kapalı yüzme havuzlarımız, spor merkezlerimiz, Çankaya Konutlarımız, toplumsal tesislerimiz, kreşlerimiz, parklarımız Türkiye’ye örnektir. Zira biz verdiğimiz hizmet ile kamu olarak özel dalı geçebileceğimizi göstermek istiyoruz. Biz halkın kamu eli ile kaliteli ve ucuz hizmet alabileceğini kanıtlamak istiyoruz. Zira biz halkımızın şu an Türkiye’de uygulanan kumarhane kapitalizmine adaletsiz ve haksız tertibe teslim olmamasını istiyoruz. Bunu nasıl kanıtlayacağız? Hizmet ettiğimiz belediyelerde verdiğimiz çalışmalarla kanıtlayacağız. O nedenle bizim bütün tesislerimiz Türkiye’de ve Ankara’da bir markadır. Ve marka olmaya da devam edecektir.”

 

BADEMLİDERE CUMHURİYET PARKI’NI GENEL LİDERİMİZİN İŞTİRAKİYLE AÇACAĞIZ

Taşdelen, “Pazar günü 10 Eylül‘de Çankaya’nın yapılmış olan en büyük parkını hizmete açacağız ve Bademlidere’de olacağız, Kırkkonaklar’da olacağız. Sayın Genel Liderimizin da iştirakleriyle 750 dönümlük Bademlidere Cumhuriyet Parkı’nı hizmete açacağız” dedi.

Taşdelen, “Cumhuriyet Parkımız 750 dönüm. 500 dönümü orman, 250 dönümü halkımızın birebir kullanacağı park olmak suretiyle. İçinde Macera Parkı, Binicilik Tesisi, Meydan Çocuk Oyun Alanı, Piknik Alanı Çocuk Oyun Alanı, Meydan Kafe, Seyir Terasları, Küçük Gölet, Piknik Alanları, Yağmur Hasadı Göleti, basketbol ve çok emelli saha, bisiklet parkurları, toplam 625 araçlık 4 otopark. Mevcut badem ağaçları korunan parkımızda 22 bin ağaç ve 360 bin çalı var” diye konuştu.

Taşdelen, ayrıyeten Türkan Saylan Nikâh Salonu, Dilekler Çankaya Konutu, Kırkkonaklar Çankaya Meskeni, Karapınar Çankaya Meskeni, Abidin Paşa Köşkü Ulusal Gayret Müzesi, Uğur Böceği Kreşi, Dostluk Kreşi ve Atatürk Kültür Merkezi’ni de hizmete açacaklarını söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34