İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Selçuklu Belediyesi’nden Zafer Bayramı’na özel anlamlı etkinlik

Selçuklu Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle “Türkü Dünyası, Gönül Coğrafyası” isimli bir konser düzenledi.

Selçuklu Belediyesi’nden Zafer Bayramı’na özel anlamlı etkinlik
31 Ağustos 2023 - 23:12


Selçuklu Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle “Türkü Dünyası, Gönül Coğrafyası” isimli bir konser düzenledi. Büyük bir coşkuya sahne olan konserde Anadolu’nun destansı Türküleri ile folklor oyunları izleyenlerden büyük alkış aldı.

Konserin sonunda Azerbaycan ve Türk Bayrakları birlikte açılarak kardeşlik bildirisi verildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle manalı bir aktifliğe imza atan Selçuklu Belediyesi düzenlediği “Türkü Dünyası, Gönül Coğrafyası” konseriyle unutulmaz bir gece yaşattı. Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen konserde sanatçı Uğur Demirci Anadolu’nun sevilen Türkülerini seslendirirken ANKAF Müzik-Dans Kümesi da sahnede görsel bir şölene imza attı.

Konsere, Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Emrullah Eken, MHP Konya Vilayet Lideri Remzi Karaaslan, Selçuklu Muhtarlar Dernek Lideri Mustafa Avcıoğlu, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Pekyatırmacı: “Anadolu Türk yurdudur ve o denli kalmaya devam edecek”

Destansı gayretleriyle Anadolu’nun Türk yurdu olmasını sağlayan ecdada minnet duyduklarını tabir eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı: “ Öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Geçen hafta 26  Ağustos Malazgirt Zaferimizin 952. yıl dönümünü kutladık. Anadolu’yu Türk yurdu yapan ecdadımıza ben tekrar rahmet diliyorum. Onları minnetle anıyorum. Bugün de 30 Ağustos 952 yıl evvel Türklere yurt olan Anadolu’nun kurtuluşunun 101. yıl dönümü, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Anadolu her vakit Türk yurdu, Türk yurdu olarak kalmaya devam edecek. Bugün bedelli sanatkarımız bize Anadolu’nun bütün renklerini sunduğu grubuyla birlikte çok hoş bir konser icra ettiler. Hem sanatçımıza hem takımına yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olun  var olun. Pahalı protokolümüz de bizimle birlikteydi. Bütün konuklarımıza başka farklı burada bizlerle birlikte oldukları için tekrar teşekkür ediyorum. Bayramımız kutlu olsun diyorum.” şeklide konuştu.

Selçuklu Kaymakamı Tortop: “ Ağustos ayı ulu zaferlerimizle dolu”

Ağustos ayının zaferlerle dolu bir ay olduğunu söyleyen Selçuklu İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop: “Türk harp tarihini yakından incelediğimizde üç kıymetli harp doğurduğu sonuçlar itibariyle Türk milleti için büyük değer taşır. Bunlardan biri Malazgirt Meydan Muharebesi, biri Miryokefalon Savaşı ve biri de 1922  Ağustosunun son günlerinde cereyan eden Başkomutan, Meydan Savaşı ve Büyük Taarruz’dur. Bu üç savaş sırasıyla yurt açan, yurt tutan ve yurt kurtaran savaşlar olarak anılır. Bu büyük savaşlar, bu üç kıymetli savaş bizim milletimiz için çok değerli.Ben ülkemizi yoktan var ederek bu hoş coğrafyayı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi hürmetle anıyorum. Ortamızda bulunan gazi büyüklerimize sıhhat, sıhhat ve afiyetler diliyorum. Bu hoş program için sayın başkana değerli sanatçı kardeşimize koromuza da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Eken : “ Destansı bir zafer akşamı yaşadık”

Zafer Bayramı’nın kıymetine dikkat çekerek kelamlarına başlayan Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Emrullah  Eken: “Öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum Bu cennet vatanın bize ebediyen kalmasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını minnetle hürmetle anıyorum buradan.  Bu özel ve hoş günü bizlere, sizlere, siz sevgili gençlere, konuklarımıza yaşatan başta Selçuklu Belediye Liderimiz olmak üzere arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum ve tekrar değerli sanatçımıza değerli sanatçımıza ve takım arkadaşlarına bilhassa teşekkür ediyorum. Burada kendileri adeta bir destan yazdılar. Hakikaten coşkulu bir programdı.” sözlerini kullandı.” 

MHP Konya Vilayet Lideri Karaaslan: “Hep birlikte ülkemizi daha hoş günlere taşıyacağız”

30  Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak kelamlarına başlayan MHP Konya Vilayet Lideri Remzi Karaaslan:  “Cennet vatanımızı bugünlere taşıyan ve bugünlerde bugünlerimizi gösteren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimize hürmetle anıyorum Bu manalı günde, manalı gecede Konya’mızda çok değerli Selçuklu Belediye Liderimiz Ahmet Pekyatırmacı’ya bu türlü bir program yaptığı için ben huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Allah Konya’mızda, ülkemizde, Selçuklumuzda, birliğimizi daim eylesin. Daima birlikte inşallah daha birçok başarılı günler göreceğiz” diye konuştu.  

Program günün anısına çekilen fotoğrafla sona erdi. Fotoğrafta Azerbaycan ve Türk Bayrakları tıpkı anda açılarak iki ülke ortasındaki dostluğa vurgu yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34