İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Samsung, Yapay Zeka Destekli, Kişiselleştirilmiş Yemek Tarifi Hizmeti Samsung Food’un Global Lansmanını Yaptı

Yapay zeka dayanaklı Samsung Food, özelleştirilmiş tanımları, akıllı yemek planı yapmayı ve akıllı mesken aygıtlarına uyumluluğu bir ortada sunuyor.

Samsung, Yapay Zeka Destekli, Kişiselleştirilmiş Yemek Tarifi Hizmeti Samsung Food’un Global Lansmanını Yaptı
02 Eylül 2023 - 1:24


Yapay zeka takviyeli Samsung Food, özelleştirilmiş tanımları, akıllı yemek planı yapmayı ve akıllı konut aygıtlarına uyumluluğu bir ortada sunuyor.

Samsung Electronics, bugün şahsileştirilmiş, yapay zeka takviyeli bir yemek ve tanım platformu Samsung Food’u duyurdu. Samsung Food dünya çapında 104 ülkede sekiz dilde yayınlanacak ve 160.000’den fazla tarifle kapsamlı yemek tecrübeleri sunacak. Kullanıcıların yeni yemekler keşfetmesine, özel yemek tanımları oluşturmasına ve gereçleri online sipariş etmesine imkan tanıyacak olan platform, şahsileştirilmiş bir asistan vazifesi görecek. Hizmetle ayrıyeten, kullanıcılar, pişirme aygıtlarını denetim edebilecek, adım adım ilerleyen rehberle yemek hazırlayabilecek ve favori tanımlarını toplumsal medyada paylaşabilecek.

Samsung’un çeşitli pişirme aygıtlarını ve besin hizmetlerini destekleyecek olan Samsung Food, mevcut yetenekleri geliştirmek ve kullanıcılarının muhtaçlığına ve hayat usulüne ahenk sağlayan bir besin platformu sunmak için yapay zeka teknolojilerinden faydalanıyor. Samsung Food, bu vazifeleri yerine getirmek için, 2019 yılında Samsung Next tarafından satın alınan ve kullanıcı tercihlerine ve mevsim besinlerine nazaran yemekler öneren Food AI isimli gelişmiş teknolojiden yararlanan akıllı yemek platformu Whisk’in kapsamlı bilgi tabanını kullanıyor.

“Sevdiğimiz yemekler ve bunları hazırlama formumuz günlük hayatımızın kalbinde yer alıyor ve birlikte yemek hazırlayıp yemeyi seviyoruz” diyen Samsung Electronics Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Aygıtlar İş Ünitesi Lideri Chanwoo Park, kelamlarına şöyle devam etti: “Samsung Food, kullanıcıların direkt denetim edebilecekleri son derece şahsileştirilmiş, her şeyi bir ortada sunan bir yemek tecrübesi yaşatmak için gelişmiş yapay zeka özellikleri kullanıyor. Platform, Samsung ekosistemindeki dijital aygıtları ve taşınabilir aygıtları birbirine bağlıyor, kullanıcılara alışveriş listesinden yemek hazırlamaya kadar birçok adımda yardımcı oluyor.”

 

Kendi Stilinizde Yemekler Hazırlayın

Samsung Food’un varlıklı özellikleri, yemek planlama ve pişirme sürecinde kullanıcıları her adımda destekliyor. Tanım keşfi için Samsung Food, kullanıcıların tanımları istedikleri vakit ve istedikleri yerden ferdî dijital tanım listelerine kaydetmesini sağlıyor. Uygulama, tanımları tahlil ediliyor ve içeriğe nazaran alışveriş listeleri oluşturuluyor. Kullanıcılar Samsung Food hizmetine, taşınabilir aygıtlarına ek olarak, Bespoke Family Hub™ buzdolaplarıyla da erişebiliyor. Family Hub™ dokunmatik ekranında açılan Samsung Food uygulaması, kullanıcı tarafından yönetilen mevcut besin listesine dayanarak tanım teklifleri sunuyor.

Samsung Food ayrıyeten, uygulamanın Food AI kısmında kaydedilmiş bir tanımı kullanıcıların diyet ihtiyaçlarını daha güzel yansıtacak biçimde direkt değiştirmesini sağlayan “Tarifi Kişiselleştir” özelliğine de sahip. Örneğin, kullanıcılar bir tanımı vegan yahut vejetaryen bir versiyona dönüştürebiliyor yahut beslenme açısından daha istikrarlı ya da stokta bulunan materyalleri içeren bir tanım oluşturmak için farklı değişiklikler yapabiliyor. İtalyan yemeklerinin Kore versiyonları üzere füzyon tarifler bile oluşturabilecek olan kullanıcılar, tanımların hazırlama müddetini yahut zorluk düzeyini de ayarlayabiliyor.

Uygulama, kullanıcılara şahsileştirilmiş günlük yemek planları oluşturmak için kullanıcı datalarına, diyet tercihlerine ve favori mutfak cinslerine dayalı yapay zeka tarafından hazırlanan tekliflerde bulunuyor ve kullanıcıların bu teklifleri yemek planlayıcılarına eklemesine imkan tanıyor. Materyallerin besin pahaları bilgilerine her an erişim sunan Samsung Food, alışveriş listelerine eser ekleyip kullanıcıyı direkt bir perakendecinin e-ticaret platformuna yönlendirebiliyor.

Samsung Food’un kesintisiz ilişki kuran ilişkili pişirme özelliği sayesinde, kullanıcılar, taşınabilir aygıtlarındaki zamanlayıcıları ayarlayabiliyor, fırınlarını önden ısıtabiliyor ve adım adım ilerleyen rehberli pişirme modları aracılığıyla tanımların pişirme ayarlarını direkt cihazlarına gönderebiliyor. Samsung, Bespoke Fırın, Bespoke indüksiyon ocakları ve Bespoke mikrodalgalar da dahil olmak üzere, çok sayıda aygıtı yıl sonuna kadar Samsung Food’a bağlamayı, böylelikle kullanıcılara mutfakta daha fazla kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Kullanıcılar kolaylıkla sevdikleri yemekleri paylaşabiliyor, kendi tanımlarını oluşturup yayınlayabiliyor ve yemek tanımı oluşturan favori kullanıcıları takip ederek Samsung Food üzerinden sosyalleşebiliyor.

 

Samsung Health Incorporation’dan Vision AI’ya Samsung Food’a Eklenecek Özellikler

Lansmanda tanıtılan Samsung Food özelliklerine ek olarak, daha da kusursuz ve kapsamlı bir şahsî yemek tecrübesi sunmak için, uygulamaya yeni özellikler ve hizmetler eklenecek. Yıl sonuna kadar Samsung, Samsung Health entegrasyonunu Samsung Food’a sunmayı planlıyor, böylelikle kullanıcılar diyet idaresi konusunda teklifler alabilecek. Beden kitle endeksi, beden kompozisyonu ve kalori tüketimi üzere bilgilerin Samsung Food ile meselesiz bir formda senkronize edilmesi, kullanıcıların sıhhat gayelerine ulaşmasına ve istikrarlı bir diyet sürdürmesine yardımcı olacak.

2024’te hayata geçirilmesi planlanan Vision AI teknolojisi ise Samsung Food’un kamera aracılığıyla fotoğraflanan besin hususlarını ve yemekleri tanımlayacak, beslenme bilgileri de dahil olmak üzere detaylı datalar sunacak. Uygulama, besin hususlarını tahlil ederek bunların kullanılabileceği en uygun tanımları önerebilecek. Bu tarifler, kullanıcının koleksiyonuna kaydedilebilecek ve gereken materyaller birkaç dokunuşla alışveriş listesine eklenebilecek.

Samsung’un daima genişleyen hizmet ailesinin bir modülü olan Samsung Food, Samsung müşterilerinin kendi meskenlerinde yaşayabileceği kapsamlı ve son derece özelleştirilmiş tecrübelerin bir sonraki adımını temsil ediyor. Samsung Food, Samsung konut aletlerinden oluşan akıllı ve kontaklı aygıtlarla donatılmış bir mutfakta sunulması mümkün olan kolaylıkları daha da artıracak ve resmi lansmanın akabinde Samsung Food’a yeni özellikler kazandırmak için güncellenmeler yayınlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34