İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Petrol 5 günlük yükselişin ardından kazançlarını korudu

Petrol, ABD stoklarındaki düşüş ve OPEC+ başkanlarının arz kesintilerini uzatacağına dair spekülasyonların tesiriyle beş günlük yükselişinin akabinde yararlarını korudu.

Petrol 5 günlük yükselişin ardından kazançlarını korudu
31 Ağustos 2023 - 5:12

ABD ham petrolü, Mart ayından bu yana en uzun günlük çıkar serisinde yüzde 3,5 artış kaydettikten sonra varil başına 81 doların üzerinde süreç gördü. ABD’deki stoklar geçen hafta 10,6 milyon varil düşerek Aralık ayından bu yana en düşük düzeyine geriledi. Değerli merkez Cushing, Oklahoma’daki stoklar da Ocak ayından bu yana en düşük düzeyine geriledi.

Bloomberg’in 25 yatırımcı ve analistle yaptığı ankete nazaran Suudi Arabistan’ın günlük 1 milyon varillik arz kesintisini Ekim ayına kadar uzatması bekleniyordu. Ayrıyeten Rusya, rastgele bir karar verilmemiş olmasına karşın OPEC+ ortaklarıyla ham ihracat kesintilerinin birebir aya kadar uzatılması mümkünlüğünü tartıştığını söyledi.

Kötüleşen Çin görünümü ve Fed’in nakdî sıkılaştırma kampanyası, olumsuz tesirler yaratırken, bu tesir Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve Moskova dahil müttefikleri tarafından uygulanan arz kısıtlamalarıyla dengelendi.

Commonwealth Bank of Australia madencilik ve güç emtiaları araştırma yöneticisi Vivek Dhar, “Brent petrol vadeli süreçlerinin dördüncü çeyrekte varil başına ortalama 85 dolar olacağı iddiamızda üst taraflı riskler görüyoruz” dedi. Kendisi, piyasanın açığa kaymasıyla birlikte ABD stoklarının beş yıllık ortalamanın altında seyretmesinin beklendiğini söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34