İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Özel öğrenciler Trafik Eğitim Merkezi’nde hem eğlendi hem öğrendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezi’nde faaliyetler sürat kesmeden devam ediyor.

Özel öğrenciler Trafik Eğitim Merkezi’nde hem eğlendi hem öğrendi
09 Eylül 2023 - 9:48


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezi’nde faaliyetler sürat kesmeden devam ediyor. Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezi’nde eğitim gören 117 öğrenci, Büyükşehir bünyesindeki Trafik Eğitim Merkezi’nde teorik ve uygulamalı eğitim aldı. Özel öğrenciler trafik kurallarını eğlenerek öğrendi.

 

PARKURDA ARAÇLARI KULLANDILAR

Trafik Eğitim Merkezi’nde özel öğrencilere birinci olarak trafik kuralları hakkında trafik eğitim merkezi eğitmenleri, jandarma ve polis uzman işçileri tarafından bilgi verildi. Daha sonra öğrenciler trafik kurallarının uygulamalı gösterimi için trafik alanına alındı. Öğrenciler trafik eğitim alanında üst geçit, lambalar, yaya yolu ve küçük araçlarla trafik akış kurallarını polisler ve jandarma eşliğinde interaktif bir formda deneyimleme fırsatı buldu. Bilhassa uygulamalı eğitimde sevinçli ve eğlenceli vakit geçiren öğrencilere sertifika takdimi gerçekleştirildi.

 

CEMİL MERİÇ MANİSİZ HAYAT MERKEZİ

Büyükşehir Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezinde özel ihtiyaçlı bireylere hizmet veriyor. Kurum içerisinde mutfak sanatları atölyesi başta olmak üzere, el sanatları, vücut eğitimi, bağımsız ömür, müzik, halk oyunları, darama, akademik atölyeler, bedeller eğitimi ve seracılık atölyeleri bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34