İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Osmangazi’den huzur veren yıkım


Osmangazi Belediyesi, ilçedeki metruk binaları yıkarak ortadan kaldırıyor. Küplüpınar Mahallesi’nde bulunan, alkol ve uyuşturucu kullananların yeri haline gelen metruk bina, belediye grupları tarafından yıkıldı.

Yapı Denetim Müdürlüğü tarafından tespiti yapılan ve yasal prosedürleri tamamlanan metruk binalar tek tek yıkılıyor. İnsanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, toplumsal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binalar konusundaki şikayetleri pahalandıran belediye grupları, Küplüpınar Mahallesi’nde bulunan metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi. Yıkım esnasında olumsuzluk yaşanmaması için gerekli önlemler alınırken, yıkım sonunda molozlar da gruplar tarafından kaldırıldı. Mahalle sakinleri, yıkılmaya yüz tutmuş ve husus bağımlılarının mesken edinmesinden ötürü toplumsal riskler içeren binanın yıkılmasından ötürü rahat bir nefes aldıklarını tabir ederek Osmangazi Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Belediye yetkilileri, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere nazaran yıkmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Exit mobile version