İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“Muğla’da Yaşam” Resim Sergisi açılışı Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla’da Ömür Fotoğraf Standı açılışı Türkan Saylan Çağdaş Hayat Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’ün iştirakiyle gerçekleştirildi.

“Muğla’da Yaşam” Resim Sergisi açılışı Yapıldı
03 Eylül 2023 - 7:36


Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla’da Hayat Fotoğraf Standı açılışı Türkan Saylan Çağdaş Hayat Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’ün iştirakiyle gerçekleştirildi.

“Muğla’da Yaşam” temasıyla düzenlenen ve 9 akademisyen sanatkarın katıldığı Muğla Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Workshop Standı açılışı Türkan Saylan Çağdaş Ömür Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün mesken sahipliğinde, Prof.Dr.Zeliha Akçaoğlu, Prof.Dr.Lale Altınkurt, Prof.Dr.Şemsettin Edeer, Prof.Dr. İsmail Özgür Soğancı, Prof. Melihat Tüzün, Doç. Abdullah Cem Özal, Doç.Dr. Oktay Köse, Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Musa Koç, Dr.Araştırma Vazifelisi Ayça Sesigür’ün iştirakleriyle gerçekleştirildi. 

Başkan Gürün; “Cumhuriyeti’mizin 100.yılında Ata’mızın izinde, ona layık olmak için çalışıyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Workshop Standı açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün Cumhuriyet’in yüzüncü yılında kültür kenti Muğla’da Atatürk unsur ve ihtilallerine yakışan etkinlikler düzenlediklerini söyledi ve Fotoğraf Workshop Standı için istekli olarak eser üreten akademisyenlere teşekkür etti. 

Başkan Gürün; “Muğla’da farklı gözlerle, fikirlerle tespit edilip yansıtılacak ömür biçimleri var. Turizm, tarım ve kültür kenti olarak geleceğe taşımak istediğimiz Muğla’mız teknoloji kenti olma konusunda da çok argümanlı. Yazılımcılar için sakinliği, doğal hoşlukları coğrafyasıyla sunan Muğla’mızı teknoloji kenti yapmak içinde çalışmalarımız var. Anadolu medeniyetlerinin izlerini taşıyan Muğla’mızda Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı için kültür alanında farklı etkinlikler düzenliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün sanat ve kültür alanında kısa müddette neleri başardığını çok güzel biliyoruz. Onun aydınlattığı yolda kültür kenti Muğla’da Cumhuriyeti’mizin 100.yılında çok bedelli hocalarımızın istekli katıldığı Fotoğraf Workshop aktifliği düzenledik. Muğla’da Ömür temalı etkinliğimizde kısa müddette ortaya çok bedelli eserler çıktı. Tüm hocalarımıza farklı başka teşekkür ediyorum. Cumhuriyeti’mizin 100.yılında Ata’mızın izinde, ona layık olmaya çalışıyoruz.” dedi. 

Muğla’da Ömür temasıyla düzenlenen Fotoğraf Workshop Standı için 5 gün boyunca gönüllülük aslıyla fotoğraf yapan akademisyenler 19 eser ortaya çıkardı. Fotoğraf Standı 2-30 Eylül tarihleri ortasında Türkan Saylan Çağdaş Hayat Merkezi Stant Salonu’nda gezilebilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34