İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Mastercard’tan Kapadokya’da Paha Biçilemez Müzik Şöleni

Müzik, gastronomi, kültür-sanat, seyahat, cümbüş, spor ve alışveriş üzere tüketicisine hayatın her alanında tecrübeler sunan Mastercard Değer Biçilemez Platformu, Kapadokya Caz Akşamları ile müzikseverlere eşsiz bir müzik şöleni sunacak

Mastercard’tan Kapadokya’da Paha Biçilemez Müzik Şöleni
21 Eylül 2023 - 8:48


Müzik, gastronomi, kültür-sanat, seyahat, cümbüş, spor ve alışveriş üzere tüketicisine hayatın her alanında tecrübeler sunan Mastercard Değer Biçilemez Platformu, Kapadokya Caz Akşamları ile müzikseverlere eşsiz bir müzik şöleni sunacak.

Mastercard’ın hayata geçirdiği Değer Biçilemez platformu, müzikseverler, gastronomi ve seyahat tutkunlarını Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasında, cazın büyüleyici atmosferini deneyimlemeye davet ediyor. Türkiye’nin en başarılı müzisyenleri Kapadokya Caz Akşamları aktifliği ile yazın son günlerinde Taşkonaklar Otel’de müzikseverlerle buluşacak. 

29 – 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Kapadokya Caz Akşamları’nın birinci akşamında  son devrin parlayan genç seslerinden  Müjde Kızılkan sahne alacak. Kızılkan, kendine has yorumu ile cazseverleri büyüleyecek.

30 Eylül’de ise müzikseverler, güçlü sesiyle herkesi kendine hayran bırakan Jehan Barbur’un unutulmaz sahne performansına şahit olacak. Barbur, ruha işleyen sesiyle duygu dolu müziklerini seslendirecek. 

Paha Biçilemez Platformu doğanın ruhunu keşfetmeye çağırıyor

Sürdürdüğü çeşitli projelerle ülke turizmine katkı sağlamayı hedefleyen Mastercard, Paha Biçilemez Platformu ile kullanıcılarına özel tecrübeler tasarladı. Mastercard, Kapadokya’yı eşsiz halde yaşayabilmeleri için iştirakçilere Kapadokya’nın tarihi yerlerini özel rehber eşliğinde gezme fırsatı sunuyor. Keşlik Manastırı, Derinkuyu Yeraltı Kenti ve Mastercard’lılara özel müsaadeyle erişim sağlanan Şahinefendi arkeolojik hafriyat alanı rehberle birlikte gezilebilecek. Kullanıcılar Kapadokya’nın tarihini keşfederken, Levon Bağış önderliğinde özel tadım da gerçekleştirecek. 

Turizm raporunu açıklandı, Nevşehir en çok tercih edilen destinasyon oldu

Mastercard, Kapadokya turizm bilgilerini yayınladı. Turizm trendlerine ışık tutmak maksadıyla hazırlanan raporda, 2022 ve 2023 yılları için 1 Ocak-31 Temmuz ortası periyotlar karşılaştırıldı. Buna nazaran; Nevşehir’e 2023 yılında geçtiğimiz yıla kıyasla yaklaşık olarak %20 daha fazla turistin geldiği ve turistlerin hem kart başına ve hem de süreç başına harcama fiyatlarının ise %15 artış gösterdiği belirlendi. 2023 yılında Nevşehir’de turistik aktiviteler kesimi bir evvelki yıla nazaran %34 büyüdü ve en çok yıllık harcama meblağı artışı gösteren bölüm oldu.

ABD Harcama hissesinde liderliği koruyor, İrlanda’lılar kart başına daha çok harcama yapıyor

Yurt dışı kartlar tarafından Nevşehir’de gerçekleştirilen harcamaların %56’sını 5 ülke oluşturdu. ABD kart harcamaları hissesindeki birinciliğini hala korusa da oransal olarak geçtiğimiz yıla nazaran en çok harcama artışı gösteren ülke Avusturalya oldu. Toplam harcama hissesinde ABD’yi İrlanda takip ederken tıpkı vakitte kart başı harcama meblağı da en fazla olan ülke oldu. İngiltere, Almanya ve Hollanda üzere Kuzey Avrupa ülkelerin ise harcama hissesinde ise düşüş gözlemlendi.

Nevşehir ziyaretçileri Türkiye’deki öbür uğrak noktalarına gezmeden dönmedi

Nevşehir’i en çok ziyaret eden ülkelerin konukları birebir periyotta tatil lokasyonu olarak en çok İstanbul, Antalya, Muğla ve İzmir’i tercih ederken, İstanbul gösterilen ülkelerde büyük bir farkla en çok harcama yapılan vilayet oldu. Meksika ve İtalya’dan gelen turistler ise emsal bir davranış göstererek İstanbul’dan sonra ikinci en çok harcamayı Nevşehir’de yaptı. Nevşehir’e en büyük harcama hissesini yapan ülke ise %14 oran ile Meksika oldu.

Mastercard Hakkında

Mastercard ödemeler sistemi alanında faaliyet gösteren küresel bir teknoloji şirketidir. Dünyanın en süratli ödeme süreçleri ağına sahip Mastercard; tüketicileri, finans kuruluşlarını, iş yerlerini, kamu ve özel kesimi, 210’u aşkın ülkede birbirine bağlamaktadır. Mastercard’ın sunduğu eserler ve tahliller; alışveriş, seyahat, iş ve finans idaresi üzere günlük ticari faaliyetlerin herkes için daha kolay, daha inançlı ve daha verimli olmasını sağlamaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34