İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Lüleburgaz’da ‘AHH’ Etkinlikleri Tamamlandı

Lüleburgaz’da 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH), hafta uzunluğu düzenlenen çeşitli aktifliklerin akabinde son buldu

Lüleburgaz’da ‘AHH’ Etkinlikleri Tamamlandı
24 Eylül 2023 - 1:00

Lüleburgaz’da 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH), hafta uzunluğu düzenlenen çeşitli aktifliklerin akabinde son buldu. Lüleburgaz, 22 Eylül Arabasız Kent Günü’nde iki özel aktifliğe konut sahipliği yaptı. 

“Şehrini Keşfet” sloganıyla “Gelecek Enerjini Koru / Save Energy” olarak belirlenen tema kapsamında Lüleburgaz’da hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikler 22 Eylül Arabasız Kent Günü’ne kadar devam etti. 

Lüleburgaz, Avrupa Hareketlilik Haftası’nın son gününde dünya kentleri ile eş vakitli olarak Otomobilsiz Kent Günü’ne özel iki aktifliğe konut sahipliği yaptı.  

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı hasebiyle ‘100. Yılda 100 Genç Atlet Yürüyor’ aktifliği ve bisiklet tutkunlarının iştirakiyle ‘Sağlıklı ve İnançlı Hareketlilik İçin Pedallıyoruz’ aktifliği düzenlendi. 

Katılımcılar, Kongre Meydanı’ndan başladıkları yürüyüşü İstanbul ve Fatih caddelerinden geçerek tekrar Kongre Meydanı’nda tamamladı. 

Lüleburgaz Belediye Lider Vekili Ali Aydemir ve Belediye Lider Yardımcısı Gökhan Kaya Atay’ın da katıldığı etkinliklerde sağlıklı ve inançlı hareketliliğin kıymetine vurgu yapıldı. 

Hafta boyunca Lüleburgaz’ın pek çok farklı noktasında masa tenisi, step-aerobik, bisiklet sürüş aktiflikleri gerçekleştirildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34