İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

KUYAŞ YATIRIM A.Ş.( Bölünme İşlemlerine İlişkin Bildirim

KUYAS KUYUMCUKEN 2023-08-28 tarihli – KAP bildirimleri Bloomberg HT’de! KUYAS KUYUMCUKEN ile ilgili en sıcak gelişmeleri takip etmek için artık tıklayın!

KUYAŞ YATIRIM A.Ş.( Bölünme İşlemlerine İlişkin Bildirim
29 Ağustos 2023 - 6:12

KUYAŞ YATIRIM A.Ş.( Bölünme Süreçlerine Ait Bildirim )

Özet Bilgi İştirak Yoluyla Kısmi Bölünme Kararı
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

İdare Heyeti Karar Tarihi 28.08.2023
Bölünme Yolu İştirak Modeliyle Kısmi Bölünme
Bölünme Nedeniyle Yeni Kurulacak Ortaklığın/Ortaklıkların Unvanı Kuyaş Gayrimenkul A.Ş
Bölünme Nedeniyle Ayrılacak Mal Varlığını Devralacak Şirket/Şirketler –
Bölünme Nedeniyle Yeni Kurulacak İştirakin Faaliyet Konusu Gayrimenkul alım, satım, kiralama, yönetim
Bölünme Nedeniyle Ayrılacak Mal Varlığını Devralacak Şirketin/Şirketlerin Faaliyet Konusu –
Yeni Kurulacak Paydaşlık İçin Borsa?da Süreç Görme Başvurusu Yapılacak mı? Aşikâr Değil
Bölünme Nedeniyle Ayrılacak Mal Varlığını Devralacak Şirket İçin Borsa?da Süreç Görme Başvurusu Yapılacak mı? Aşikâr Değil
Denkleştirme Ödemesi 0
Para Ünitesi TRY
Bölünmeye Temel Mali Tablo Tarihi 30.06.2023
Mevcut Sermaye (TL) 100.000.000
Ulaşılacak Sermaye (TL) 100.000.000

Hisse Küme Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) Hisse Değişim Oranı Bölünme Nedeniyle Azaltılacak Sermaye Fiyatı (TL) Bölünme Nedeniyle Azaltılacak Sermaye (%) Bölünme Nedeniyle İç Kaynaklardan Bedelsiz Hisse Alma Meblağı (TL) Bölünme Nedeniyle İç Kaynaklardan Bedelsiz Hisse Alma Oranı (%) Verilecek Menkul Değer ISIN Bölünme Nedeniyle Verilecek Menkul Değer Miktarı
KUYAS, TREKYAS00018 100.000.000 0 0 0 0 0 0

Ek Açıklamalar
Şirket idare şuramız 28.08.2023 tarihinde şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararları almışlardır:
– Şirket varlık ve yükümlülüklerinin bir kısmının, şirketimizin %100 iştirak edeceği yeni kurulacak bir şirkete, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 134. ve devamındaki ilgili hususlarda yer alan düzenlemeler, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 19-20. unsurları ve 1 Seri Numaralı KVK genel bildirimi, Ticaret Sicil Yönetmeliği ile şirketimizin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’na tabi şirket olması nedeniyle SPKn’nun 23. Hususu ve ilgili sair kararları ile Sermaye Piyasası Heyeti’nin “II-23.2 Birleşme ve Bölünme Tebliği” ve ilgili öbür mevzuat kararları dahilinde bölünme yoluyla devredilmesi, şirketimizin yeni kurulacak şirketin %100’üne iştirak edecek olması ve tek ortağı olması nedeniyle bölünme sürecinin SPK’nın II-23.2 sayılı bildirinin bölünme süreçleri başlıklı 14. ve kolaylaştırılmış yolda bölünme başlıklı 17. unsurları uyarınca iştirak modeliyle kolaylaştırılmış metotta yapılmasına kısmi bölünme sürecinin şirketimizin 30.06.2023 tarihli olarak hazırlanmış finansal tablolar temel alınarak gerçekleştirilmesi konusunda oy birliğiyle karar verilmiştir.
Kısmi bölünme ile Kuyaş’ın Yenibosna Mahallesi 1541 Ada 1 Parsel Bahçelievler / İstanbul adresindeki Borsakule binasında bulunan gayrimenkullerinin bir kısmı yeni kurulacak olan Kuyaş Gayrimenkul A.Ş. isimli şirkete devredilecektir. Yeni kurulacak şirketin hisselerinin tamamı KUYAŞ’a ilişkin olacaktır. Yeni kurulacak şirketin KUYAŞ’dan bölünmesinin ana maksadı KUYAŞ’ın holdingleşme yoluyla büyümesi ve gayrimenkul portföyünün bir kısmının Kuyaş Gayrimenkul A.Ş.’ye devredilmesi suretiyle bu şirketin önümüzdeki devirde bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüştürülmesinin planlanmasıdır. Gayrimenkul portföyünün işletilmesi işlerinin gayrimenkul yatırım iştirakine dönüşme ana gayesiyle kurulacak Kuyaş Gayrimenkul A.Ş’ye devranı ile birlikte KUYAŞ firması faaliyet alanlarını genişleterek büyüme odaklı projelere konsantre olmayı hedeflemektedir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1190056

BIST

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34