İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kuveyt Türk mobil şubeden teminat başvuru hizmetini başlattı

İnovatif eser ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk, teknolojik tahlil ve hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Kuveyt Türk mobil şubeden teminat başvuru hizmetini başlattı
03 Eylül 2023 - 23:24


İnovatif eser ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk, teknolojik tahlil ve hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Hukuksal müşteriler, internet şubenin yanı sıra artık Kuveyt Türk Taşınabilir aracılığıyla da teminat mektubu müracaatında bulunabiliyor. İnternet şubeden teminat mektubu verme oranını yüzde 70’e yükselten Kuveyt Türk, taşınabilir şubeyle birlikte dijitalden teminat mektubu verme oranını yüzde 90’a ulaştırmayı hedefliyor. Mobilden yapılan müracaatlara özel, teminat mektubu kurulunda yüzde 25’e varan indirim uygulanacak.

Teknoloji ve inovasyonu odağına alarak müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Kuveyt Türk, teminat mektubu muhtaçlığı olan hükmî müşterileri için kıymetli bir yeniliği hayata geçirdi. Fiziki şubelerin yanı sıra daha evvel internet şubeden teminat mektubu müracaat hizmetini faal eden Kuveyt Türk, hukuksal müşterilerinin teminat mektubu müracaatlarını Kuveyt Türk Taşınabilir aracılığıyla da almaya başladı. Kuveyt Türk, düzenlediği kampanya kapsamında teminat mektubu kurulunda, mobilden yapılan müracaatlara özel yüzde 25’e varan indirim uygulayacak.

 

“Dijitalden teminat mektubu verme oranımızı yüzde 90’lara taşımayı hedefliyoruz”

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, “Sektörde, müşterilerin taleplerini dijital müracaatlarla en süratli halde karşılayan finans kuruluşlarından biriyiz. Bunun yanında birçok entegrasyon ve geliştirmeyle eşsiz müşteri tecrübesi yaşatmayı ve müşterilerimizin işlerini her manada kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Hukukî müşterilerimiz, 2017 yılından bu yana fiziki şubelerimizin yanı sıra internet şubemiz üzerinden teminat mektubu başvurusu yapabiliyor ve tüm basamakları uçtan uca kendileri tamamlayabiliyor. İnternet şubeden teminat verme oranımız yüzde 70’ler düzeyine ulaşmış durumda. Yeni bir etaba geçerek hükmî müşterilerimize internet şubenin yanı sıra taşınabilir şubeden de teminat mektubu başvurusu yapma hizmeti sunmaya başladık. Böylelikle hukuksal müşterilerimiz, müracaat sürecini Kuveyt Türk Mobil’den faal ederek ve tüm süreçleri dijitalden yürüterek teminat mektuplarını kısa müddette teslim alabilme imkanına kavuştu. Dijitalden teminat mektubu verme oranımızı 2025 yılına kadar yüzde 90’lara taşımayı hedefliyoruz. Yenilikçi eser ve hizmetlerimiz ile dijital dönüşümün sunduğu fırsatları müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Kuveyt Türk Mobil’den teminat mektubu başvurusu nasıl yapılıyor?

 • Kuveyt Türk Mobil’deki Müracaatlarım menüsündeki Teminat Mektubu altında yer alan Teminat Mektubu Müracaat menüsü seçilir. Teminat mektubu bilgilerinin girişi yapılır.
 • Başvurusu yapılan teminat mektubunun durumu, Teminat Mektubu menüsü altında yer alan Teminat Müracaat İzleme menüsünden takip edilebilir.
 • Başvuru onaylandıktan sonra online teminat mektubu teslimi anlık gerçekleştirilirken fiziki mektup ise seçilen fiziki şubeden teslim alınır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34