İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Konya Büyükşehir Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Çok Sayıda Etkinlik Yapıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen “Ulaşım Dairesi Liderleri Konya Çalıştayı” Türkiye’nin farklı kentlerinden ulaşım dairesi liderlerini Konya’da buluşturdu.

Konya Büyükşehir Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Çok Sayıda Etkinlik Yapıyor
18 Eylül 2023 - 3:24


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen “Ulaşım Dairesi Liderleri Konya Çalıştayı” Türkiye’nin farklı kentlerinden ulaşım dairesi liderlerini Konya’da buluşturdu. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hafta kapsamında Kültürpark’ta düzenlediği Konya’da Bisikletli Günler aktifliği ağır ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ulaşım Dairesi Liderleri Konya Çalıştayı” farklı kentlerden ulaşım daire liderlerini Konya’da buluşturdu.

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda düzenlenen çalıştayda, ulaşım daire liderlerine Büyükşehir Belediyeleri’nin sürdürülebilir ulaşım konusunda yeterli uygulama örnekleri sunum eşliğinde anlatıldı. 

 

HEYET BÜYÜKŞEHİR’İN TOPLU ULAŞIM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Daire liderlerinden oluşan heyet daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Akıllı Ulaşım Uygulamaları ve Trafik Denetim Merkezi, Tramvay Atölyesi, Paylaşımlı Bisiklet Sistemi, Bisiklet Tamir İstasyonu ve Farklı Tasarım Bisiklet Parkları, Katanersiz Tramvay Çizgisi ve Otobüs Atölyelerinde incelemelerde bulundu. Heyet ayrıyeten bisiklet tramvayı ve Alaaddin-Adliye ortasında hizmet veren katanersiz tramvayla da seyahat yaptı.

İncelemelerini tamamlayan ulaşım daire liderleri daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’ta düzenlediği “Konya’da Bisikletli Günler” aktifliğine katıldı. Aktiflik alanında kurulan çadırları ziyaret eden heyet, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Konya’da Sürdürülebilir Ulaşım Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenlere mükafatlarını takdim etti.

 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ödül merasimine katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Uzbaş, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen aktifliklerin büyük bir coşkuyla başladığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak aslında bu haftada geçekleştireceğimiz aktiflikleri biz 365 gün Konya’da gerçekleştiriyoruz. Bu manada üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“KONYA’DA BİSİKLETLİ GÜNLER” AKTİFLİĞİ İLGİ GÖRÜYOR

Konya Büyükşehir’in Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında hafta sonu Kültürpark’ta düzenlediği “Konya’da Bisikletli Günler” aktifliği Konyalı bisikletseverler tarafından ağır ilgiyle karşılandı.

İki gün boyunca aktiflik alanında kurulan; fiyatsız bisiklet tamir çadırı, firmaların indirimli bisiklet satış çadırları, Konya’da bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının tanıtım çadırları, blender bisiklet çadırı, nostaljik bisiklet çadırı ile elektrikli scooter bilgilendirme çadırı bisiklet meraklılarıyla buluştu. Ayrıyeten bisiklet akrobasi şovları ile bisiklet temalı oyun kümeleri da aktifliğe katılanlara unutulmaz anlar yaşattı.

 

BİSİKLETSEVERLER ETKİNLİKLERDEN MEMNUN

Etkinliğe katılan vatandaşlar, Konya’nın “Bisiklet Şehri” olduğunu vurgulayarak Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu istikametteki çalışmalarını çok beğendiklerini tabir etti. İştirakçiler, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bisikletle ve ulaşımla ilgili çalışmaları için teşekkür etti.

 

ÜCRETSİZ BİSİKLET TAMİR ÇADIRLARI 

Avrupa Hareketlilik Haftası boyunca fiyatsız bisiklet tamir çadırları kentin farklı noktalarında bisiklet meraklılarının hizmetinde olacak. Cumartesi ve Pazar günleri Kültürpark’ta hizmet veren bisiklet tamir çadırları; 18 Eylül Pazartesi Sancak Kapalı Yüzme Havuzu önü, 19 Eylül Salı Aziziye Cami önü, 20 Eylül Çarşamba Akıcılar Parkı, 21 Eylül Perşembe Harmancık Kapalı Pazar Alanı, 22 Eylül Cuma Doğuş Mahallesi Ali Ukdem Cami önünde olacak.

22 Eylül’e kadar bisiklet tramvayının fiyatsız hizmet vereceği hafta kapsamında her gün çok sayıda aktiflik de bisiklet severlerle buluşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34