İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kongre Merkezi Otoparkına dev çadır kurulacak

13. Kocaeli Kitap Fuarı’nda yeni bir iştirak rekoru bekleyen Büyükşehir, Kongre Merkezi’nin otoparkına dev çadır kuruyor. Çalışma boyunca otopark kullanıma kapalı kalacak

Kongre Merkezi Otoparkına dev çadır kurulacak
17 Eylül 2023 - 23:48


Türkiye’nin ziyaretçi sayısı, aktiflik ve iştirakçi açısından en büyük kitap fuarı olan Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 7-15 Ekim tarihlerinde kapılarını 13. sefer kitapseverlere açacak. Bu yıl yeniden Kocaeli’den ve etraf vilayetlerden gelecek kitap tutkunları için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda geçen yıl olduğu üzere tekrar Kocaeli Kongre Merkezi’nin otopark alanına dev çadırlar kurulacak. Geçtiğimiz yıl bir milyona yakın kişinin ziyaret ettiği Kocaeli Kitap Fuarında 9 gün boyunca 315 yayınevi, 40 sahaf ve 70 STK yer almış; söyleşiler, imza günleri ve toplantılarla toplam 745 aktiflik gerçekleştirilmişti. Bu yıl aktiflik sayısının artacağını ve ziyaretçi sayısının bir milyon barajını aşacağını ön gören Büyükşehir, otoparktaki çadır alanını da genişletmeyi planladı.

 

OTOPARKA DEV ÇADIR KURULACAK

13. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Kongre Merkezi’nin İzmit Körfezi’ne bakan kısmındaki otopark alnına dev bir çadır kurulacak. Büyükşehir takımları çadır kurulumuna 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Çalışmalar boyunca ve 7-15 Ekim tarihlerindeki Kitap Fuarı sırasında Kongre Merkezi’nin otoparkı vazifeli araçlar dışında kullanıma kapalı kalacak.

 

YENİ OTOPARKTAN KOLAY ULAŞIM

Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Marmara’nın aktiflik merkezi olan Kocaeli Kongre Merkezi’ndeki etkinliklere gelen vatandaşların araçlarını rahatça park edebilmeleri için geçtiğimiz yıl Kongre Merkezi’yle D-100 Karayolu ortasında kalan, Eski Mannesman fabrikası alanına yaklaşık bin araçlık yeni açık otopark alanı oluşturmuştu. 18 Eylül-15 Ekim tarihleri ortasında Kocaeli Kongre Merkezi’ndeki etkinliklere ve Kocaeli Kitap Fuarına gelecek ziyaretçiler bu otoparkı kullanabilecek.

 

KONGRE MERKEZİNE ULAŞIMDA SORUN YAŞANMAYACAK

Araçlarını bu otoparka bırakan vatandaşlar tramvay sınırı üzerinden geçen asansörlü yaya geçidini kullanarak, rahatça Kongre Merkezi’ne ulaşabilecek. Büyükşehir vatandaşların bu otoparkı kolaylıkla kullanımı ve aktiflik günlerinde giriş çıkışlarda yoğunluk yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34