İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kocaeli Büyükşehir’in tohum desteğine üreticilerden yoğun ilgi

Büyükşehir’in yüzde 50 hibeli sonbahar periyodu yem bitkisi tohumu takviyesine çiftçiler ağır ilgi gösteriyor

Kocaeli Büyükşehir’in tohum desteğine üreticilerden yoğun ilgi
30 Ağustos 2023 - 22:48


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığı geliştirmek emeliyle hayata geçirdiği “2023 Sonbahar Yem Bitkisi Tohumu Destekleme Projesi” kapsamında çiftçilere yüzde 50 hibeli tohum takviyesinde bulunuyor. Katma pahası yüksek eserler yetiştirmeye teşvik ettiği çiftçilerin gelir seviyesini artıran Büyükşehir, ziraî üretimin kesintisiz devam etmesi için mazot, gübre, sera ve meyve fidesi üzere sağladığı dayanaklarla de üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 

ÇİFTÇİLER TAKVİYESİ SEVİNÇLE KARŞILADI

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğünce vilayet genelinde yürütülen yem bitkisi tohumu destekleme projesi kapsamında, çiftçilere arpa, sütotu, tritikale, yem bezelyesi ve yonca tohumundan oluşan tohum dayanağı verilecek. Üreticiler, takviyenin yüzde 50 hibeli olmasını sevinçle karşıladı.

 

BAŞVURU MERKEZLERİNDE YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Yem bitkisi tohumu dayanağına büyük ilgi gösteren çiftçiler, müracaat merkezlerinde yoğunluk oluşturuyor. Bilhassa müracaatların birinci günlerinde, tarımın ağır olarak yapıldığı İzmit ve Kandıra ilçesindeki üreticiler, sabahın erken saatlerinden itibaren Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğüne ve Kandıra Belediyesi yeni hizmet binasındaki Büyükşehir Çiftçi Müracaat Merkezine akın etti. Üreticilerin taleplerini bekletmeden almak için ağır mesai harcayan vazifeliler, bankodan numara alıp sırasını bekleyen çiftçilere çay ikramında bulunuyor.

 

SON MÜRACAAT TARİHİ 1 EYLÜL

Tohum takviyesinden yararlanmak isteyen üreticiler, aktüel Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) evrakı ile belirlenen yerlere 1 Eylül 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar müracaatta bulunabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34