İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Karşıyaka Belediyesi’nden 2 bin kişiye ücretsiz kurs

Toplumsal belediyecilik anlayışıyla toplumun tüm kesitlerine yönelik hizmetlerini sürdüren Karşıyaka Belediyesi, bu yaz ilçe genelindeki 14 farklı tesiste fiyatsız kurslar gerçekleştirdi.

Karşıyaka Belediyesi’nden 2 bin kişiye ücretsiz kurs
04 Eylül 2023 - 0:48


Toplumsal belediyecilik anlayışıyla toplumun tüm kısımlarına yönelik hizmetlerini sürdüren Karşıyaka Belediyesi, bu yaz ilçe genelindeki 14 farklı tesiste fiyatsız kurslar gerçekleştirdi.

Her yaştan Karşıyakalılara hem yeteneklerini geliştirme imkanı sunan hem de toplumsallaşma ortamı yaratan kurslardan yaklaşık 2 bin yurttaş yararlandı.

Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Kurslarımıza katılan yurttaşlarımızın hoş bir yaz geçirmesine katkı sağlamaktan memnunluk duyduk. Her bireyi kucaklayan hizmetler sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi yaz periyodunda, çocuklardan ileri yaşlılara, gençlerden engelli bireylere kadar farklı yaş ve kesitlerden yurttaşlar için fiyatsız kurslar düzenledi. Vatandaşların kolay erişim sağlayabilmesi için ilçeye yayılan ve 14 başka merkezde gerçekleştirilen kurslara yaklaşık 2 bin kişi katıldı. El sanatları, müzik, dans, yabancı lisan üzere çeşitli alanlarda bilgi ve marifetlerini geliştiren kursiyerler, sıcak yaz günlerinde toplumsal yaşama katılıp keyifli vakit geçirme imkanı da buldu.  

 

KADINLAR BİRLİKTE ÖĞRENDİ

Karşıyaka Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki kurslara Alaybey, Cumhuriyet, İmbatlı, Kemal Anadol, Nergiz ve Yalı Mahalle Merkezleri, Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve Celal Uzman Atölyesi mesken sahipliği yaptı. Bayan kursiyerlerin yoğunlukta olduğu kurslar ortasında en çok ilgiyi pilates, fotoğraf, cilt bakımı, kumaş boyama, takı ve mefruşat üzere branşlar gördü. Hobi kurslarının yanında, okuma-yazma ve çocuk gelişimi eğitimleri de verildi.

 

ÇOCUKLARDAN ÇINARLARA

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü kursları ise Ali İstek Bodur Eğitim Merkezi, İsmail Cem Kültür Merkezi, KARGEM, Engelli Dinlenme Merkezi ve Kurslar Şefliği’nde gerçekleşti. En ağır kurs Çocuk Kulübü’nün KARGEM’deki kursları olurken, öbür merkezlerde de çeşitli kollardaki kurslarla halka hizmet verildi. Bilhassa Engelli Dinlenme Merkezi’nde engelli bireylerin yaz devrinde de gelişim ve eğitimlerini sürdürmesine imkan tanıyan kurslar memnuniyet yarattı.

Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi ise fotoğraf, zihin ve vücut antrenmanı, satranç, el sanatları, akıl ve zekâ oyunları, İngilizce, THM ile TSM kursları ve Kitap Kulübü ile yaz aylarında da üyelerini ağırlamayı sürdürdü.

 

KIŞIN DA DEVAM EDECEK

Söz konusu tesislerde Karşıyaka Belediyesi bünyesindeki uzmanların vazife yaptığı, bir kısmı da İlçe Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinin verdiği kurslar, kış periyodunda de dopdolu bir programla devam edecek. Ayrıntılı bilgilere Belediye’nin toplumsal medya hesaplarından ve 444 1 575 numaralı sınırdan ulaşılabilecek.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Farklı branştaki kurslarla her bölüme hizmet etmek için çalıştıklarını vurgulayan Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Sosyal belediyecilik anlayışımızla, çocuklarımızdan yaş almış büyüklerimize kadar tüm vatandaşlarımıza eğitime, spora, sanata ve toplumsal yaşama erişme imkanı sunmaya çalışıyoruz. Bu yaz da kurslarımıza katılan yurttaşlarımızın keyifli ve nitelikle vakitler geçirmesine katkı sağlamaktan memnunluk duyuyor; özveriyle çalışan tüm eğitmenlere ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Her bireyi kucaklayan hizmetler sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34