İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Kanda: Döviz kurlarındaki hareketlerde ABD ile yakın temas içindeyiz

Fed ve Japonya Merkez Bankası’nın bu haftaki siyaset kararlarına hazırlanan döviz yatırımcıları, yendeki dalgalanmaların çok görülmesi halinde Japon yetkililerin mümkün ABD dayanağıyla döviz piyasasına müdahale etmeye hazır olduklarına dair yeni…

Kanda: Döviz kurlarındaki hareketlerde ABD ile yakın temas içindeyiz
20 Eylül 2023 - 6:24

Japonya’nın döviz kurlarından sorumlu ismi olan Masato Kanda Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’deki mevkidaşlarıyla yakın temas halinde olduğunu ve her iki tarafın da çok Döviz hareketlerini beğenilen karşılanmadığı konusunda hemfikir olduğunu söyledi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen daha evvel Japonya’nın yeni desteklemeye yönelik rastgele bir müdahalesinin, şayet volatiliteyi yumuşatmayı amaçlıyorsa anlaşılabilir olacağını söylemişti.

Dolar 147,92 yene yaklaşırken yen gece boyunca zayıflayarak Kasım ayından bu yana en düşük düzeyine yakın düzeylere geldi. Kanda, gerekli görülmesi halinde piyasalara yönelik rastgele bir adımı göz arkası etmeyeceğini ve gelişmeleri çok bir aciliyet hissiyle izlemeye devam ettiğini söyledi. Yen, karlarından vazgeçmeden evvel Kanda’nın açıklamalarının akabinde yalnızca bir ölçü güçlendi.

Kanda, yetkililerin faiz oranlarını sabit tutmasının beklendiği Fed’in Çarşamba günü geç saatlerde alacağı karar öncesinde konuşuyordu. Japonya ile ABD ortasındaki genişleyen faiz oranı farkı yendeki zayıflıkta kıymetli bir faktör oldu ve yüksek getirili doları daha alımlı hale getirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34