İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

JPMorgan: Çin’deki kısıtlamalar Apple’ı zorlayabilir

JPMorgan Chase & Co.’ya nazaran, yüksek değerleme ve Çin’deki artan risklerin gelecek hafta merakla beklenen eser lansmanının parlaklığını yitirmesi nedeniyle Apple paylarının yılın ikinci yarısında daha yeterli bir performans sergilemesi pek mümkün…

JPMorgan: Çin’deki kısıtlamalar Apple’ı zorlayabilir
10 Eylül 2023 - 0:24

Samik Chatterjee liderliğindeki analistler Cuma günü yayınlanan bir notta dünyanın en büyük şirketi için fiyat maksadını pay başına 235 dolardan 230 dolara düşürdüler ve Çin’in iPhone kullanımına yönelik kısıtlamalarının Apple’ın en büyük dış pazarında rekabetin kızıştığı devirde gerçekleştiğini söylediler.

Notta “Kısıtlamalar Apple’ın mahallî pazarda pay kazanımı sağlamaya devam etmesini zorlaştıracak” diye yazdılar.

Yine de, Çin’in hükümet ve devlet şirketi çalışanları tarafından iPhone kullanımına yönelik yasağı genişletme planının muhtemelen satışlarda değerli bir tesiri olmayacağını, zira daha evvelki kısıtlamaların tüketici davranışlarını çok fazla etkilemediğini söylüyorlar.

Apple payları, yaklaşık 200 milyar dolarlık piyasa kıymetini silen iki günlük düşüşün akabinde Cuma günü yüzde 1 yükseldi.

Atıf Malik liderliğindeki analistler, “Çin ve Huawei Mate 60’ın piyasaya sürülmesiyle ilgili son haber akışını pay senedi için manşet risk olarak görüyoruz” dedi.

JPMorgan, Apple’ın yılın geri kalanındaki pay performansının artık önümüzdeki hafta iPhone 15 lansmanına bağlı olduğunu söyledi. Fakat analistler, yatırımcıların aktifliğin akabinde iPhone satışları konusunda daha optimist olmalarına karşın, paylardaki rastgele bir yükselişin bu yıl içinde şimdiye kadarki yüzde 38’lik yükselişle sınırlanacağını söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34