İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İnegöllü Çiftçilere TKDK Destekleri Anlatıldı

İnegöl Belediyesi, TKDK iş birliğinde İnegöllü çiftçilere yönelik hibe dayanakları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. İnegöl’de 2015 yılından bu yana TKDK’dan 41 proje için hibe takviyesi alındığı tabir edildi.

İnegöllü Çiftçilere TKDK Destekleri Anlatıldı
02 Eylül 2023 - 2:48


İnegöl Belediyesi, TKDK iş birliğinde İnegöllü çiftçilere yönelik hibe takviyeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. İnegöl’de 2015 yılından bu yana TKDK’dan 41 proje için hibe dayanağı alındığı tabir edildi.

İnegöl Belediyesi, Tarım Bakanlığına bağlı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa Vilayet Koordinatörlüğü iş birliğinde İnegöllü çiftçilere yönelik bilgilendirme semineri düzenledi. Bugün 11.00’da Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen TKDK’nın hibe dayanaklarının anlatıldığı seminerde, üreticilere TKDK’nın 13. Müracaat Davet Periyodu takviyeleriyle ilgili sizlere kurum yetkilileri tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

 

41 PROJEYE DAYANAK VERİLDİ

İnegöl’ün 2015 yılından bu yana TKDK’dan 41 proje için hibe dayanağı aldığı tabir edilen toplantıda, bu projelerde 62.7 milyon TL olan yatırım fiyatının da 29.1 milyon TL’sinin TKDK kurumu tarafından ödendiği kaydedildi.

 

İNEGÖL BELEDİYESİ’NDEN FİYATSIZ DANIŞMANLIK DESTEĞİ

Öte yandan, İnegöl Belediyesi’nin de üreticilere TKDK dayanakları için fiyatsız danışmanlık hizmeti verdiği hatırlatıldı. Çiftçilere yol göstermek, hibe takviyelerinden faydalanmalarını sağlamak ismine birebir Ziraî Danışmanlık Hizmetleri kapsamında bugüne kadar; hayvancılıkta 40 kişi, seracılıkta 35 kişi, soğuk hava deposu alanında 65 kişi, ziraî hedefli depo konusunda 15 kişi, kırsal turizm alanında 10 kişi ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliğinde 20 bireye ziraî danışmanlık hizmeti sunuldu. Şu anda da hayvancılıkla ilgili 2 kişi, soğuk hava deposu ile ilgili de 1 kişi için ön çalışmaların devam ettiği söz edildi. Son 6 ay içerisinde ise 188 bireye danışmanlık hizmeti verildiği açıklandı.

 

BAŞVURULAR 4 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Bilgilendirme toplantısında üreticilere öncelikle TKDK ve kurumun sağladığı hibe dayanaklar tanıtıldı. Akabinde 13. periyot desteklemeleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Hangi alanda ne kadar destekleme verildiği, kaideleri ve avantajları tüm ayrıntılarıyla anlatıldı. Bu desteklemelerle ilgili müracaat tarihlerinin ise; 101 dalları için 04-28 Eylül 2023, 103 dalları için 18 Eylül-12 Ekim 2023 olduğu tabir edildi.

 

AMACIMIZ KENTİMİZİN ZİRAÎ GELİŞİMİNE KATKI SUNMAK

Toplantıda kürsüye çıkarak konuşma yapan Belediye Lider Yardımcısı Durmuş Aydın, “İnegöl Belediyesi olarak kırsal bölgelerimize ve üreticimize, çiftçimize elimizden geldiği kadar dayanak olmaya çalışıyoruz. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü de bu noktada hizmet veren bir ünitemiz. Bugün bu müdürlüğümüz ile TKDK iş birliğinde çiftçilerimize yapılan hibe dayanaklarıyla ilgili bilgilendirme yapmak üzere bir ortadayız. Kurum temsilcilerimiz, Ziraat Odamız, muhtarlarımız, çiftçilerimiz burada. Emelimiz kentimizin ziraî gelişimine katkı sunmak, üreticilerimize yol göstermek. Toplantımızın iyi olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34