İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

İnegöl’de Modern Hayvan Pazarı Sektörün Önünü Açtı

Bölgenin en hareketli hayvan pazarlarından birine sahip olan İnegöl’de, yeni pazar yeri ile birlikte dal gelişerek yoluna devam ediyor.

İnegöl’de Modern Hayvan Pazarı Sektörün Önünü Açtı
22 Eylül 2023 - 21:48


Bölgenin en hareketli hayvan pazarlarından birine sahip olan İnegöl’de, yeni pazar yeri ile birlikte dal gelişerek yoluna devam ediyor. 14 bin m2 alanda kurulan ve hem hayvan padokları hem de toplumsal tesisleriyle örnek bir tesis olan İnegöl Belediyesi Çağdaş Hayvan Pazarı, Perşembe günleri kırsal mahalleler ile civar kentlerden de büyük ilgi görüyor.

İnegöl Belediyesi, bölgenin en hareketli ve tercih edilen hayvan pazarlarından birine sahip olan kentte 2021 yılında hayata geçirdiği Çağdaş Hayvan Pazarıyla dalın önünü açtı. Potansiyeliyle büyük ve tercih edilen bir Pazar olan İnegöl Hayvan Pazarı, Alibeyköy Mahallesinde yapılan yeni Pazar yeriyle bir arada farklı bir boyuta ulaştı. Yalnızca kurban bayramlarında değil, Perşembe günleri de İnegöl Belediyesi Çağdaş Hayvan Pazarı büyük ilgi gören kıymetli pazarlardan biri haline geldi.

 

MODERN TESİS İNŞA EDİLDİ

Daha evvel Mesudiye Mahallesinde eski sistemlerle, derme çatma padoklarla ve rastgele oluşturulmuş atık alanlarıyla hizmet veren İnegöl Hayvan Pazarı, 2021 yılında Alibeyköy Mahallesi bölgesinde oluşturulan Çağdaş Hayvan Pazarına taşındı. Burada 14 bin m2 alanda hayata geçirilen Çağdaş Hayvan Pazarında 12 bin m2 kapalı alan ve 2 bin m2 açık alan olmak üzere; İdari Bina, hayvan satıcılarının konaklaması için yatakhane, tuvaletler, duşlar, mescit, kafeterya ve yeme içme alanı, karantina binası, yem deposu ve veteriner noktası üzere alanlar mevcut.

 

ARTIK FİZİKİ İMKANLARIYLA DA TERCİH SEBEBİ

Bölgenin en büyük hayvan pazarına sahip olan İnegöl, bilhassa son yıllarda gereksinimi hissedilen Yeni Hayvan Pazarına geçişle birlikte gelişimini sürdürdü. Ticaretin ağır olduğu ve tercih edilen bir noktada bulunan Pazar, yeni tesisle bir arada fiziki koşulları ve imkanlarıyla da tercih sebebi olmaya başladı.

 

3 BAYRAMDA 9395 KURBANLIK SATILDI

2640 adet büyükbaş, 2400 adet küçükbaş hayvan ve 50 adet adaklık hayvan kapasiteli İnegöl Belediyesi Çağdaş Hayvan Pazarında, 3 kuran bayramı geride kaldı. Bu 3 bayramda; 5365 küçükbaş ve 4030 büyükbaş hayvan satışı yapıldı.

 

PERŞEMBE BEREKETİ

Öte yandan, İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarında Kurban Bayramı harici Perşembe günleri hayvan pazarı kurulmaya devam ediyor. Her hafta kurulan pazara hem kırsal mahallelerden hem de civar vilayet ve ilçelerden ilgi ağır olurken, sabah erken saatlerde pazara gelen alıcı ve satıcılar İnegöl Hayvan Pazarından aradığını bularak ayrılıyor. Satıcının da alıcının da şad olduğu İnegöl Çağdaş Hayvan Pazarı, sahip olduğu özellikler ve hareketliliği ile bölgenin en güzeli olarak söz ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34