İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Hemşirelerden Şiddete Karşı Saç Kesme Eylemi ! 

Saç Kesme Hareketi Başlattı !!! Silivri Devlet Hastanesi’nde vazifeli bir hemşirenin hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalması ve saçlarının yolunması

Hemşirelerden Şiddete Karşı Saç Kesme Eylemi ! 
06 Eylül 2023 - 23:48

Saç Kesme Hareketi Başlattı !!! Silivri Devlet Hastanesi’nde misyonlu bir hemşirenin hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalması ve saçlarının yolunması üzerine, hemşireler sıhhatte şiddete karşı ‘Saç Kesme’ hareketi başlattı. HEP-SEN tarafından başlatılan hareket, Türkiye genelinde süratle yayılıyor. 

HEP-SEN tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul Silivri Devlet Hastanesinde yaşanan ve bir hemşireyi amaç alan  şiddet terörüne karşı Hep-Sen hareketinin nöbetlerde başlatmış olduğu ve ülke geneline yansıyan  tepkiselliğe selam olsun. Üç maymuna  oynayan yetkililere inat tepkiselliğimiz artarak devam edecek. Herkesin susup,pustuğu; şiddette karşı tepkisellikte dahi ayrımcılığın temel alındığı  ortamda Hep-Sen tereddüt etmez, gereğini yapar. Tüm sıhhat emekçilerini #sacımıntelinedokunma tepkiselliğine takviye vermeye davet ediyoruz” denildi.

Kanunlar Caydırıcı Olmalı 

Birlik Sıhhat Sen Genel Lider yardımcısı hemşire Neslişah Karakaptan,  bahisle ilgili şu açıklamayı yaptı. Karakaptan, “Sağlıkta şiddetin bilmemesinin temel sebebinin tesirli caydırıcı kanunların çıkartılmaması olduğunu ve hiçbir sıhhat çalışanına şiddet uygulanmaması gerektiğini vurguladı. Karakaptan sıhhat çalışanlarının da kamu hizmeti verdiğini, her birinin ailesinin olduğunu unutmamak gerekir” dedi. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34