İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Halk Market ve Halk Giyim Seferihisarlıların yüzünü güldürüyor

Toplumsal belediyecilik alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Seferihisar Belediyesi’nin Halk Market ve Halk Giysi mağazaları, büyük ilgi görüyor.

Halk Market ve Halk Giyim Seferihisarlıların yüzünü güldürüyor
04 Eylül 2023 - 0:36


Toplumsal belediyecilik alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Seferihisar Belediyesi’nin Halk Market ve Halk Giysi mağazaları, büyük ilgi görüyor. Halk Market ile mahallî ziraî eserlere halkın ucuz ve kolay erişimini sağlayan belediye, Halk Giysi mağazası ile de gereksinim sahibi vatandaşlara fiyatsız takviye oluyor.

Seferihisar Belediyesi Halk Market, Seferihisar ve Ürkmez’de bulunan iki mağazasıyla 2019 yılından bu yana ilçe halkına hizmet veriyor. Reyonlarını mahallî ziraî eserlere açan Halk Market, kooperatif eserleri, kuru mandalina, mandalinalı dondurma, mandalinalı katı-sıvı sabun, kuru domates, kuru üzüm üzere eserlerinin yanı sıra kasap reyonunda da, et ve tavuk üzere eserlerin satışını yapıyor. 

 

YEREL ÜRETİCİYE CAN SUYU OLDU

Seferihisarlı üreticiler tarafından üretilen eserlerin de yer aldığı Halk Market ile ilçede tarım, hayvancılık ve kooperatifçilik yapan çiftçiye kıymetli takviye sağlanıyor. Birebir vakitte tüketicinin de ucuz, sağlam ve kaliteli hizmet almasını sağlayan Halk Market, artan hayat pahalılığına karşı uygun fiyatlarıyla ilçe halkının beğenilen marketi haline geldi. Ucuz ve muteber alışveriş emeliyle yola çıkan Halk Market, 2020 yılında “Seyyar Market” ile Cittaslow ağında ‘’En Uygun Kentsel Ömür Kalitesi’’ mükafatı kazandı. Belediye ayrıyeten “Halkkart” uygulaması ile de 500 vatandaşın muhtaçlıklarını, Halk Market’ten fiyatsız karşılamasını sağlıyor.

 

HALK GİYSİ: BİR DAYANIŞMA AĞI

Geçen yıl hizmete açtığı Halk Giysi mağazası ile ilçede kıymetli bir dayanışma ağı da kuran Seferihisar Belediyesi, ilçe halkıyla el ele vererek muhtaçlık sahibi vatandaşlara dayanak oluyor. Belediye, Halk Giysi projesi ile bir yılda binden fazla depremzedenin yanı sıra Seferihisar’da gereksinim sahibi 450 haneye ulaşarak ayakkabı, çanta, kıyafet üzere muhtaçlıklarını fiyatsız karşıladı. Halk Giysi Mağazası bay-bayan, çocuk giysi, ayakkabı üzere kategorilerin yanı sıra özel günlerde giymek üzere kaftan, bindallı, nişan elbisesi, gelinlik, sünnet kıyafeti ve grup elbise üzere seçenekleri de bağış üzerinden kabul etmeye başladı.

Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, toplumsal belediyecilikte çığır açtıklarını belirterek, “Halk Market ve Halk Giysi, toplumsal belediyecilik alanında en somut çalışmalarımız.  Halk marketlerimiz sayesinde hem üreticimiz, hem de halkımız kazanıyor. Vatandaşlarımız marketlerimiz sayesinde, sağlıklı ve ucuz besine erişme imkanına sahip oluyor.  Halk giysiyle de, muhtaçlık sahibi vatandaşlarımıza ulaşıyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34