İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Güli Akkuş Gündüz Çocuk Bakımevi’nde eğitim başladı


Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı dördüncü gündüz çocuk bakımevi olan Güli Akkuş Gündüz Çocuk Bakımevi’nde birinci ders günü heyecanı yaşandı. Çocukların heyecanına ortak olan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Tek hedefimiz bu kentte yaşayan bütün evlatlarımızın eşit bir halde hayata hazırlanması” diyerek öğrencilere başarılı bir eğitim hayatı diledi. 

Eğitimde fırsat eşitliğini gözeten bir anlayış ile “Her Mahalleye Bir Kreş” gayesini süratle gerçekleştiren Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı dördüncü gündüz çocuk bakımevi olan Güli Akkuş Gündüz Çocuk Bakımevi’nde birinci ders günü heyecanı yaşandı. Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, birinci günlerinde minik öğrencileri yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu. Çocukların eğitimine, bayanların ise toplumsal hayata iştirakine dayanak verecek olan gündüz çocuk bakımevinin içerisinde; 6 derslik, tematik bahçe, aktiflik alanı, atölyeler yer alıyor. 

 

“Diğer kreşlerimizi de açtığımızda kreş sayımız sekize çıkmış olacak”

Beylikdüzü’nde yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmak ve uygunlaştırmak için çalıştıklarını tabir eden Lider Çalık, “Göreve geldiğimiz birinci günden itibaren her mahalleye bir kreş kelamı vermiştik. Başka kreşlerimizi de açtığımızda kreş sayımız sekize çıkmış olacak. İki tane de anne ve çocuk merkezini ilçemize kazandırıyoruz. Tek maksadımız bu kentte yaşayan bütün evlatlarımızın eşit bir formda hayata hazırlanması. Önderi, başöğretmen olan bir ulusun evlatlarıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ve ışığından asla ayrılmayan bir jenerasyon yetiştirmeye uğraş edeceğiz. Herkesin huzur içerisinde yaşadığı, her anne ve babanın evladına yetebildiği bir memleket en büyük hayalim. Bu nefes bu vücutta olduğu sürece bu ülkü için var gücümle çalışacağım. Çocuk denilince bende akan sular durur. Onlar için her şeyin daha hoşunu yapmak için kendimizle yarışan bir yönetimiz” formunda konuştu. Çalık, günün devamında ise ilçedeki okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir ortaya geldi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Exit mobile version