İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Google Duet AI, kullanıcısının e-postalarını yanıtlayacak

Google, test sürecinde olan Duet AI yapay zeka asistanını Gmail, Drive, Slaytlar, Dokümanlar dahil olmak üzere tüm Workspace uygulamalarında kullanıma sundu. Duet AI, gelen e-postanıza cevap yazabilecek, tıpkı vakitte e-postada yer alan datalardan…

Google Duet AI, kullanıcısının e-postalarını yanıtlayacak
31 Ağustos 2023 - 5:00

HANDE BERKTAN

Teknoloji devi Google, servislerini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, “Duet AI” yapay zeka asistanını birçok servisinde kullanıma sundu.

Şirket, genel olarak Workspace kullanıcılarının kullanımına sunulan ve onlara toplantılar, dokümanlar, Google Sohbet ve çeşitli vazifelerde yardımcı olan yapay zeka dayanaklı yardımcısı Duet AI hakkında bir dizi güncelleme paylaştı. Artık bu özellik, Google’ın Workspace uygulamalarına ödeme yapan herkesin kullanımına sunulacak.

Duet AI, gelen e-postanıza karşılığını yazıp, e-postadaki bilgilerden görseller ve grafikler oluşturabilecek. Ek olarak Drive’daki öğeleri bulmak, dokümanlarınızı özetlemek için yapay zeka asistan hizmeti verecek. Duet AI bir e-posta iletisinin taslağını oluşturmak için kullanıcısının sözlerini kullanabilecek, zira mevcut postayla alakalı cevaplar oluşturmak için yapay zeka, evvelki e-postaların içeriğinden yararlanacak.

Şirket ayrıyeten Duet AI’nın, kullanıcıların tek dokunuşla daha uzun, daha şahsileştirilmiş e-postalar hazırlamasına imkan tanıyarak Gmail’in mevcut akıllı karşılık özelliğini geliştireceğini de açıkladı.

Duet AI’yi deneyen kullanıcılar, hem web hem de taşınabilir aygıtlarda, kendilerine çeşitli yazma yardımı seçenekleri sunan “Yazmama yardım et” düğmesine erişebilecek. Ayrıyeten taslağınızdaki e-postanın tonunun daha resmi olmasını sağlamak yahut bildiriye daha fazla detay ekleyerek taslağı daha detaylı hale getirmek için AI özelliğini kullanılabilecek.

Google, benzeri bir “Yazmama yardım et” özelliğinin Dokümanlar’a da geleceğini ve içeriğinizin tonunu değiştirmenize, kısımları özetlemenize, unsur işaretleri eklemenize, metninizi detaylandırmanıza yahut kısaltmanıza, beğenmediyseniz farklı oluşturulmuş bir taslak almanıza imkan tanıyacağını belirtti.

Google, büyük kuruluşlar için Duet AI hizmetine erişim için kullanıcı başına 30 ABD doları fiyat alacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34