İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Gölcük’te 30 Ağustos Zafer Bayramı coşku ile kutlandı

Gölcük’te 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü, düzenlenen merasimde coşku ile kutlandı.

Gölcük’te 30 Ağustos Zafer Bayramı coşku ile kutlandı
31 Ağustos 2023 - 7:36


Gölcük’te 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü, düzenlenen merasimde coşku ile kutlandı.

Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandıran, Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olarak bir sefer daha tescillediği, kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümü Gölcük’te merasimle kutlandı. Anıtpark’ta düzenlenen merasim, Kaymakamlık, Donanma ve Gölcük Belediyesi çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı. Donanma Bandosu eşliğinde Hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde “Çelenk Sunma Töreni” sona erdi.

 

TÖRENE GENİŞ İŞTİRAK SAĞLANDI

Törene; Kocaeli Vali Yardımcısı Gölcük Kaymakam Vekili Ali Ada, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Kumandanı Tuğamiral Ali Tuna Baysal, Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Cumhuriyet Başsavcı Vekili Furkan Aynur, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Lideri Mehmet Arslan ve Gaziler, askeri erkan, siyasi parti ilçe liderleri ve idareleri, STK ve Dernek Liderleri ile vatandaşlar katıldı.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN 30 AĞUSTOS BİLDİRİSİ OKUNDU

30 Ağustos Zafer bayramı kutlama programı daha sonrasında Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde düzenlenen merasim ile devam etti. Merasim Kocaeli Vali Yardımcısı Gölcük Kaymakam Vekili Ali Ada, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Kumandanı Tuğamiral Ali Tuna Baysal, Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer’in iştirakçileri selamlaması ile başladı. İlçe protokolünün yerlerini almasını akabinde merasim 1 dakikalık hürmet duruşu ve Donanma Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

 

ÖĞRENCİLER ŞİİR OKUDU

Tören daha sonrasında günün mana ve kıymetini anlatan şiirlerin okunarak, Türk Silahlı Kuvvetleri ismine konuşmaların yapılması ile davam etti. Konuşmaların akabinde merasim Gölcük Belediyesi Halk Oyunları grubu yöresel halk oyunlarını sergilemesiyle devam etti. Halk oyunları gösterisi ilçe protokolü ve iştirakçiler tarafından büyük beğeni aldı.

 

GEÇİT MERASİMİ GERÇEKLEŞTİ

Halk oyunları grubunun folklor gösterisinin akabinde merasim Donanma Komutanlığı Merasim Bölüğü, Gaziler, Gölcük Belediyesi, Gölcük Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve GESOTİM araçlarının geçit merasimin akabinde Donanma Komutanlığı Askeri bandonun geçit merasimin akabinde merasim sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34