İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Gençler İzmir Enternasyonal Fuarı’nı çok sevdi

Dünya gençliğinin gücüyle kapılarını açan 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’na ağır ilgi var.

Gençler İzmir Enternasyonal Fuarı’nı çok sevdi
03 Eylül 2023 - 23:48


Dünya gençliğinin gücüyle kapılarını açan 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’na ağır ilgi var. Gün uzunluğu fuarda macera parkurundan konserlere, spor turnuvalarından sinema gösterimlerine sayısız aktiflikte gönüllerince eğlenen gençler bu ekonomik darboğazda çok yüksek fiyatlı etkinliklere yalnızca 5 TL’ye girebildikleri için keyifli olduklarını söyledi.  

Kentin simgesi İzmir Enternasyonal Fuarı, 92’inci yılında gençleri Kültürpark’ta buluşturdu.   İzmir’in “2026 Avrupa Gençlik Başşehri Finalisti” olmasına özel “gençlik” teması ile 1-10 Eylül tarihlerinde düzenlenen dev fuar, gençlerin toplumsal, kültürel ve ekonomik hayatın farklı alanlarında daha aktif bir rol üstlenmelerini teşvik edecek çok sayıda aktifliğe sahne oluyor.

Gençlik alanı
Fuarda bu yıl özel olarak hazırlanan gençlik alanında, gençlik sivil toplum kuruluşları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik çalışmalarıyla ilgili üniteleri, spor kulüplerinin stantları yer alırken macera parkuru, zipline, müzik ve dans şovları, drama aktiflikleri, bilgi müsabakaları, ünlü atletlerin söyleşileri, sokak basketbolu üzere birçok aktiflik düzenlendi. Fuarın açıldığı birinci saatlerden itibaren fuar alanını dolduran gençler, gün sonunda ise konserlerde gönüllerince eğlendi.

“İliklerimize kadar gençliği yaşadığımız şenlik tadında bir fuar”
Türkiye’nin ekonomik darboğazında gençlerin çok yüksek maliyetlerle katılabileceği etkinliklere 5 TL’ye ulaştıran 92. İzmir Enternasyonal Fuarı, gençlerin umudunu büyüttü. Fuarı pahalandıran Hatice Binaz, “Çocukluğumdan beri özlediğim bir fuarı bu sene tatmış oldum. İliklerimize kadar gençliği yaşadığımız şenlik tadında bir fuarla birlikteyiz. Birazcık daha eski ruhunu korumakla birlikte gençliğe yer verilmiş bu fuarda. Konserler olsun, etkinlikler olsun çok uygun eğlendiğimiz bir fuar oluyor. Genel olarak fuarın ruhu gençlik ruhuyla hazırlanmış. Çok eğlendim. Konserler değerli olduğu için gidemiyorduk. Lakin şu an gelebiliyoruz. Sanatkarlar çok hoş.  Bu yıl fuar çok daha hoş. Tüm bu çalışmalar için Tunç Lidere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Yazımı İzmir’de geçirmemin nedeni bu organizasyon”
Gençlik Alanı’nda düzenlenen 3X3 Basketbol İzmir Kupası’na katılan Hulki Savan, “Bugün çok hoş bir gün geçiriyoruz. Buraya gelmesi beklenmeyen bir kadroyduk. Lakin çok hoş sonuçlar çıkarıyoruz. Tunç Lidere çok teşekkür ediyoruz. İki yıldır bu tertiplere katılıyorum ve nitekim yazımı İzmir’de geçirmemin nedeni bu tertipler. Sonunda kadar destekliyoruz” sözlerini kullandı.

“Burada olmak kusursuz hissettiriyor”
Fuarda gençlerin en çok tercih ettiği alanlardan birisi ise macera parkuru ve zipline alanı oldu. Arkadaşlarıyla alanda gönüllerince eğlendiklerini tabir eden Reyhan Özgörnek, “Gençlikle ilgili aktifliklerin yapılması hakikaten çok hoş bir şey. Bize özel bir ortam var ve orada bulunuyor olmak sahiden kusursuz hissettiriyor. Buraya ikinci gelişim, herkese de tavsiye ediyorum. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.

“Bu etkinlikler olağanda çok pahalı”
Ali Enes Gülmez ise, “Arkadaşlarımızla fuarın açıldığını duyduk. Çok eğlenceli çok hoş bir fuar oluyor. Farklı parkurları denedik. Havası da ortamı da çok hoş.  İzmirli olduğum için İzmir Enternasyonal Fuarı’na birçok kere geldim. Bu sene gençlik temasının olması çok daha güzel oldu. Daha fazla genç kitleye hitap ediyor ve bu çok hoş bir şey. Daha fazlasını da bekliyoruz. Bu çeşit etkinliklere katılmak olağanda çok güç. Öğrenciler için gençler için çok kıymetli. Bu konserlere, etkinliklere bu kadar kolay ulaşılması çok güzel” halinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34