İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Gaziemir Belediyesi’nden bin 746 öğrenciye okul çantası

Gaziemir Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında devlet okullarında ilkokul 1. sınıfa başlayacak bin 746 öğrenciye, içinde kırtasiye materyallerinin olduğu okul çantası armağan ediyor.

Gaziemir Belediyesi’nden bin 746 öğrenciye okul çantası
03 Eylül 2023 - 22:48


Gaziemir Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında devlet okullarında ilkokul 1. sınıfa başlayacak bin 746 öğrenciye, içinde kırtasiye gereçlerinin olduğu okul çantası armağan ediyor. Çanta dağıtımı 18 Eylül’e kadar devam edecek.  

Düzenlediği kurslarla çocukların şahsî gelişimlerine katkı sağlayan, Gaziemir Belediyesi Takviye Eğitim Merkezi’nde verdiği eğitimle öğrencileri lise ve üniversite giriş imtihanlarına hazırlayan belediye, ilkokula başlayacak öğrencilere sürpriz bir ikram hazırladı. Gaziemir Belediyesi, devlet okullarına kayıt yaptıran ve okul hayatına başlamak için gün sayan bin 746 öğrenciye, içinde kalem, defter, boya çeşitleri üzere kırtasiye gereçlerinin yer aldığı okul çantası ikram ediyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, öğrenciler velileriyle birlikte Gaziemir Belediyesi Ana Hizmet Binası’nı ziyaret ederek çantalarını teslim alıyor.

Öğrencilere çantalarını vererek onların mutluluğuna ortak olan Belediye Lideri Halil Arda, “Çocuklarımızın heyecanına ortak olmak, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizle boğuşan yurttaşlarımıza bir nebze olsun katkıda bulunmak için ilçemizdeki devlet okullarında ilkokula başlayacak tüm birinci sınıf öğrencilerine okul çantası armağan ediyoruz. Çantamızın içine kalem kutusu, fotoğraf defteri, kurşun kalem üzere kırtasiye eserlerini de ekledik. Biz Gaziemir Belediyesi olarak her vakit çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılı ve memnun bir eğitim-öğretim yılı diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34