İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Fed/ Williams: ABD para politikası iyi bir noktada

New York Fed Başkanı John Williams “Kısıtlayıcı bir siyaset duruşuna sahip olmamız açısından para siyasetini çok güzel bir yere getirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

Fed/ Williams: ABD para politikası iyi bir noktada
08 Eylül 2023 - 8:12

New York Fed Lideri John Williams ABD para siyasetinin “iyi bir noktada” olduğunu fakat yetkililerin nasıl devam edileceğine karar vermek için dataları incelemeleri gerekeceğini söyledi.

Bloomberg TV’ye konuşan Williams, “Kısıtlayıcı bir siyaset duruşuna sahip olmamız açısından para siyasetini çok yeterli bir yere getirdiğimizi düşünüyorum” dedi. Uygulanan siyasetin, talep ve arzı daha fazla istikrara getirme ve enflasyonu hafifletme üzere istenen tesirleri yarattığını belirten Williams, Fed’in faiz oranlarını değerli ölçüde artırarak “çok şey yaptığını” kelamlarına ekledi.

Williams’a nazaran yetkililerin enflasyonu sürdürülebilir bir halde %2 gayesine düşürdüklerinden emin olması için muhtaçlık duyulması halinde politikayı ayarlamaları gerekiyor. “Tüm bunları dikkatlice tahlil ederek bilgileri izlemeye devam etmemiz ve kendimize şu soruyu sormamız gerekecek: Bu düzey gereğince kısıtlayıcı mı?” diyen Williams, “İşgücü piyasasındaki dengesizliklerin azaltılması ve enflasyonun tekrar düşürülmesi konusunda istikrarlı bir ilerleme mümkün mü?” tabirlerini kullandı.

Bu ortada Dallas Fed Lideri Lorie Logan bir sonraki Fed toplantısında faiz artırmamanın uygun olabileceğini lakin %2 gayesine ulaşmak için ileride yine sıkılaştırma adımları gerekebileceğini belirtti. Chicago Fed Lideri Austan Goolsbee ise ana bahsin “faizlerin ne kadar müddet yüksek kalması gerektiğine” kaymaya başladığını söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34