İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Fanta Fest Coşkusu Gaziantep’i Büyüledi

Türkiye’nin en büyük gezici müzik şenliği Fanta Fest’in altıncı konseri Gaziantep’te gerçekleşti. 

Fanta Fest Coşkusu Gaziantep’i Büyüledi
30 Ağustos 2023 - 21:48


Türkiye’nin en büyük gezici müzik şenliği Fanta Fest’in altıncı konseri Gaziantep’te gerçekleşti. 

Yirmi beş bin müziksever Edis, Ceza ve Güneş’in birbirinden hoş müzikleriyle eğlendi.

İlk olarak 2001 yılında gerçekleşen ve kesintisiz olarak 14 yıl boyunca devam eden Fanta Fest coşkusu bu yılda tüm süratiyle devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 10 vilayette binlerce müzikseverle buluşan Fanta Fest’in bu yılki altıncı durağı Antep oldu. Müzik ve eğlenceyi Türkiye’nin dört bir yanına Edis, Ceza ve Güneş ile taşıyan Fanta Fest, Gaziantep Üniversitesi Stadyumu’nda ağır bir iştirakle gerçekleşti. Gün boyunca, DJ performansları, müsabakalar, atölyeler ve  özel dans gösterileri üzere aktifliklerin yer aldığı Fanta Fest, akşam da Edis, Ceza ve Güneş konserleri ile Gazianteplilere eşsiz bir tecrübe yaşattı. 

Festivalin altıncı konserinde izleyenlere süper bir gece yaşatan Türk Pop Müziği’nin ünlü yıldızı Edis sahneye en beğenilen müziklerinden “Benim Ol” ile çıktı. Edis, hit müzikleri, sahne gösterisi, dans performansı, kostümü ve bitmeyen enerjisiyle etkinlik alanında iştirakçilere apayrı bir atmosfer yaşattı. Şenlik seyircisiyle buluştuğu için çok keyifli olduğunu söyleyen Edis ‘’Gaziantep’te sizlerle buluşmayı çok özlemişiz. Şahane görünüyorsunuz.’’ dedi. Ünlü yıldız; “Martılar”, “Yalancı”, “Perişanım” üzere en beğenilen müziklerini sevenleriyle bir arada daima birlikte söyledi. Edis, Gülşen ile düet yaptığı ve kısa müddette yüzbinlerce dinlenme sayısına ulaşarak ‘Trendler Listesi’nde bir numara olan “Sor” müziğini da sahnede seslendirdi. Edis, ‘’Çok hoş bir gün geçirdik. Gücünüzle bize eşlik ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.” diyerek performansını sonlandırdı. 

Türk rap müziğinin öncü sanatkarlarından Ceza, “Antep’te bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkürler. Hepinizle göz göze geldiğimde kalplerimizin bir olduğunu hissediyorum.’’ diyerek Gazianteplileri selamladı. Ceza konserde; ‘’Yerli Plaka’’ ve ‘’SusPus’’ başta olmak üzere tanınan yapıtlarını müzikseverlerle tek bir ağızdan seslendirdi. 

Son periyodun parlayan yıldızlarından Güneş sevilen kesimleri ‘’Dua’’ ve ‘’Suçlarımdan Biri’’yi seslendirmesinin akabinde “Umarım hoş bir gece geçiriyorsunuzdur. Sizleri gördüğüm için çok memnunum.” diyerek müziklerini seslendirmeye devam etti. Sıradışı makyajı, gücü ve dans performansıyla öne çıkan Güneş sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı.

 

Fanta Fest’ten Burs Desteği

Fanta Fest, bu sene ayrıyeten Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle sarsıntıdan etkilenen 200 lise ve üniversite öğrencisine burs dayanağı sağlayacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34