İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti.

Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti
18 Eylül 2023 - 5:48

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Konseyine katılmak üzere New York’ta bulunan Erdoğan, Türkevi’nde temaslarını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’ı kabul etti. Musk, kabule oğluyla geldi.

Basına kapalı kabulde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Doğal Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesi Lideri Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç da hazır bulundu.

Erdoğan, Musk’ı Tesla’nın 7’nci fabrikasını Türkiye’de kurmaya çağırdı

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından kabule ait yapılan açıklamaya nazaran, basına kapalı kabulde Erdoğan, Musk’a, Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarını, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’ni anlattı.

Togg’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Erdoğan, Tesla’nın 7’nci fabrikasını Türkiye’de kurması için davet yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile işbirliği imkanlarının doğabileceğini belirterek, Musk’ı İzmir’de düzenlenecek TEKNOFEST’e davet etti.

Erdoğan, Musk’a kendi yazdığı “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabının İngilizce versiyonu ile Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığınca hazırlanan ve Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulundaki ıslahat talebinin münasebetlerinin anlatıldığı “BM Islahatı: Memleketler arası İş Birliğine Yeni Bir Yaklaşım” kitabını, Musk’ın çocuğuna da futbol topu armağan etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34