İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Eksim Pulse Girişim Hızlandırma Programını Kazananlar DemoDay’de Buluştu!

Eksim Holding tarafından Dicle Elektrik dayanağıyla, yenilikçi iş fikirlerinin gelişimine katkı sunmak hedefiyle başlatılan Eksim Pulse Teşebbüs Hızlandırma Programı birinci mezunlarını verdi.

Eksim Pulse Girişim Hızlandırma Programını Kazananlar DemoDay’de Buluştu!
31 Ağustos 2023 - 1:00


Eksim Holding tarafından Dicle Elektrik takviyesiyle, yenilikçi iş fikirlerinin gelişimine katkı sunmak emeliyle başlatılan Eksim Pulse Teşebbüs Hızlandırma Programı birinci mezunlarını verdi. 106 teşebbüs ortasından seçilen 7 takım; güç dağıtım idaresi, güç dağıtım teknolojileri, dijital tahliller, güç tedariki ve güç lojistiği üzere alanlardaki yenilikçi teknolojilerini, teşebbüs ekosistemi ve kesim temsilcilerinin iştirakiyle Eksim Pulse DemoDay etkinliğinde anlattı. Dört ay boyunca eğitim ve mentorluk süreçlerinden geçen Eksim Pulse mezunları, toplam 700 bin TL bedelinde nakit mükafatın de sahibi oldu. 

Eksim Holding küme şirketi Dicle Elektrik’in takviyesiyle hayata geçirilen Eksim Pulse Teşebbüs Hızlandırma Programı’ndan mezun olan takımlar, geliştirdikleri yenilikçi teknolojileri, İstanbul Workinton Levent 199’da gerçekleştirilen DemoDay etkinliğinde teşebbüs ekosistemine sundu. Eksim Pulse Teşebbüs Hızlandırma Programı’ndan mezun olan 7 takım, toplam 700 bin TL nakit takviyesi kazanırken mentorluk ve eğitim programlarıyla projelerini geliştirme ve Eksim Ventures’tan yatırım alma fırsatı yakaladı. Güç alanında hizmet veren 7 teşebbüs, gücün geleceğine istikamet verecek projeleri ile teşebbüs ekosistemine dahil olarak işlerini bir adım daha öteye taşıdı.

 

Enerjinin geleceğine yatırım fırsatı

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eksim Holding Teknoloji, Ar-Ge ve İş Geliştirme Lideri Uğur Mutluhan Oruncak, “Yenilikçi iş fikirlerini desteklemek ve küresel çevrelerle buluşturmak emeliyle hayata geçirdiğimiz Eksim Pulse Teşebbüs Hızlandırma Programı’nın birinci mezunlarını vermesinin memnunluğunu yaşıyoruz. Birinci programımız güç bölümüne yönelik projelere odaklandı. Bu kapsamda Eksim Holding olarak üstlendiğimiz yenilenebilir güç misyonuna katkı sunan ve sürdürülebilir geleceğe taraf vereceğine inandığımız projelerin takımlarını,  dört ay boyunca teorik eğitimler, mentorluk, ofis imkânı ve nakit mükafatlar ile destekledik. Bu dayanak kapsamında da holding şirketlerimizden Eksim Ventures öncülüğünde enerji dalına yönelik sürdürülebilir tahliller sunan yeni kuşak teşebbüslerin büyümelerine katkı sağlıyoruz. Verim odaklı yapay zeka temelli iş fikirleri geliştiren tüm gruplarımızı gönülden tebrik ediyorum. Eksim Holding olarak yerli teşebbüs ekosistemini yatırımlarımızla desteklemeyi sürdüreceğiz.” tabirlerini kullandı. Eksim Pulse Yöneticisi Kürşad Karadaş da yaptığı konuşmada geleceğin yenilikçi güç tahlillerini kapsayan projeleri, DemoDay aktifliği altında teşebbüs ekosistemine sunmaktan duydukları memnuniyeti lisana getirdi.  

 

Dicle Elektrik geleceğin gücünü destekliyor 

Programı destekleyen Dicle Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Onur Korhan ise yaptığı açıklamada Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 6 vilayetinde elektrik dağıtım hizmeti sunan ve sağladıkları dijital altyapı dönüşümüyle başta tasarruf olmak üzere bölgeye değerli kazanımlar sağlayan bir şirket olduklarını belirterek; “2,2 milyon aboneye “kayıpsız-kesintisiz-kaliteli” elektrik dağıtım hizmeti sunuyoruz. Bu hizmeti sunarken dünyada enerji ihtiyacının her geçen gün arttığını görüyor ve yapılan yenilikçi çalışmalara katkı sunmak için Ar-Ge merkezimizde ulusal ve memleketler arası çalışmalara imza atıyoruz.  Eksim Pulse ise birinci prograında güç bölümünün teşebbüslerine takviye vermek için yola çıktı. Biz de bu seyahatte Dicle Elektrik olarak kendilerini desteklemekten memnunluk duyduk. Girişimleriyle yeni jenerasyon güç sistemlerine güç katacak projelerin sahipleri olan gruplarımızı tebrik ediyoruz. Bu alanda yapılan çalışmaların, gelecek jenerasyonların çevreci bir anlayışla güce erişimini kolaylaştıracağını gururla söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu. 

 

Girişimciler sunumlarıyla güne damgasını vurdu

Eksim Pulse DemoDay kapsamında sahne alan gruplar, verimlilik ve simülasyon tahlilleri, talep fazlası gücün depolanması, yapay zeka ile yeraltı güç haritası üzere çalışmalar içeren iş fikirlerini gücün geleceğine yatırım yapmak isteyen kesim temsilcilerine aktardı. 

Hummingdrone: Otonom dron ve yazılımlarını kullanarak güneş gücü kesiminin verimli bir biçimde büyümesine katkı sağlayan tahlil tahlilleri geliştiriyor. Termal ve yüksek çözünürlüklü kameralarla donatılmış dronlar, güneş gücü tesislerinin idaresini hassas denetleme ile yenilikçi bir düzeye taşıyor. 

PowerDev: Enerji büyük verisini gerçek vakitli toplayıp yapay zeka temelli yüksek performanslı modeller üretiyor. Böylelikle yenilenebilir güç ve batarya depolama yatırımlarının süratli ve muteber bir formda gerçekleştirilmesini ve bunun bilgi temelli sürdürülmesini sağlıyor.

BataryaZEKASI: ArtificaX Bilişim tarafından geliştirilen BataryaZEKASI platformu; elektrikli araç üreticileri ve kullanıcıları, elektrikli filo sahipleri ve batarya güç depolama sistemleri (BESS) için batarya bakım maliyetlerinin düşürülmesi gayesiyle oluşturulan bir platformu kapsıyor. Platform; bataryaların sıhhat durumunu gerçek vakitli olarak izleyip ekspertiz raporu çıkararak bataryalarda oluşabilecek meseleleri yapay zeka yardımıyla evvelce haber vermesiyle öne çıkıyor.

Geodo: Yapay zeka dayanaklı özgün teknolojisi ile rastgele bir kazma gereksinimi duymadan, yeraltındaki güç dağıtım envanterlerinin derinlik ve yatay eksende ortalama 3-4 santimetre kusur hissesiyle dijital haritasını çıkarıyor. 

Bee Battery: Proje; elektriğin en çok üretildiği vakit ile en çok tüketildiği vakit dilimi ortasındaki uyuşmazlıktan doğan güç sarfiyatının önüne geçmeyi amaçlıyor. Konut, işyeri, fabrika üzere yerlerin elektrik muhtaçlığını tasarladığı modüler akıllı güç depolama sistemi, maliyet avantajı ve itimat sağlıyor. 

Massive Energy: Hanelerdeki elektrikli aygıtların tüketimlerini profilleyerek şahsileştirilmiş aygıt teklif sistemi sağlıyor. İnsanı merkeze alan güç verimliliği vizyonuyla birlikte güç tüketim kültürünün güzelleşmesine katkıda bulunuyor.

Virmode: Enerji kesiminde çalışan işçinin muhtaçlık duyduğu teknik eğitimlerin simülasyonlarını geliştiriyor. Virmode Yazılım’ın halihazırda ticarileşmiş 2 eseri bulunuyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34