İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Ebebek Group CEO’su Erdoğmuş: Borcumuz var ama finansal borç değil

Ebebek Küme CEO’su Halil Erdoğmuş, şirketin halka arzı hakkında yaptığı değerlendirmede, “Borcumuz var ancak bu aldığımız malın borcu, finansal borç değil” dedi.

Ebebek Group CEO’su Erdoğmuş: Borcumuz var ama finansal borç değil
02 Eylül 2023 - 0:00

Halka arz için 29-31 Ağustos ve 1 Eylül’de 46,50 liradan talep toplayan ebebek’in 24 milyon TL’si sermaye artırımı olmak üzere 40 milyon TL’lik hissesi arz edilecek.

Bloomberg HT’ye konuk olan ebebek Küme CEO’su Halil Erdoğmuş, ebebek’in halka arzı ve yatırım planları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğmuş, finansal muhtaçlıktan ötürü halka açılmadıklarını belirttiği konuşmasında, “Borcumuz var fakat bu aldığımız malın borcu, finansal borç değil.” dedi.

Türkiye’de 1,7 milyar dolar olan pazarın İngiltere’de 7,5 milyar doların üzerinde olduğunu söyleyen Erdoğmuş, İngiltere’de Mothercare’in pazardan çıkmasının şirket için avantaj oluşturduğunu belirtti. Erdoğmuş ayrıyeten, internetle başladıkları İngiltere operasyonunu gelecek sene mağaza açarak taçlandıracaklarını ve kirası makul bir yerde mağaza açacaklarını açıkladı.

Erdoğmuş, şirketin yatırım planları hakkında yaptığı değerlendirmede, “İç Anadolu’da 70 bin metrekarede güneş gücü yatırımı yapacağız. O da yılın başında elektrik üretmeye başlar diye iddia ediyorum.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34