İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Dünya Alzheimer Günü Mavi Ev’de kutlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nü Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Merkezi ‘Mavi Konut’ta kutladı.

Dünya Alzheimer Günü Mavi Ev’de kutlandı
24 Eylül 2023 - 0:24


Antalya Büyükşehir Belediyesi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nü Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Merkezi ‘Mavi Konut’ta kutladı. Konser ve söyleşiyle renklenen bu özel günde, Alzheimer hastaları ve hasta yakınları keyifli bir gün yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Merkezi ‘Mavi Ev’de hasta ve hasta yakınları için program düzenledi. 

Alzheimer hasta ve yakınları aktiflikte Nurettin Dabağoğlu Sanat Grubu’nun Türk Sanat Müzik konseri  ile moral buldu. Konser sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Kısmı Doç.Dr. İlkay Keser hasta yakınlarına yönelik  ‘Alzheimer’ı teşhis, Alzheimer’dan korun’ temalı interaktif sohbet gerçekleştirdi.

 

HASTA VE YAKINLARI MEMNUN 

Eşinin hastalığından ötürü haftanın 3 günü birlikte Mavi Ev’e geldiklerini anlatan hasta yakını Nejla Sağsöz, Mavi Ev’in hasta ve yakınlarına her açıdan takviye olduğunu söz etti. Sağsöz,  “Keyifli bir gün geçirdik. Burada çalışan işçi hepsi birbirinden yeterli ve ilgili. Mavi Mesken bizim için çok değerli. Bu hizmeti sunan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34